Švajčiari v zápase proti Kanade menili brankára, ale v ich prvom zápase v Pjongčangu im to nepomohlo

Leonardo Genoni
Švajčiarsky gólman nedochytal zápaso proti Kanade, po štvrtom inkasovanom góle ho v 26. minúte vystriedal Jonas Hiller. Pjongčang, 15. február 2018. Foto: SITA/AP.

PJONGČANG 15. februára (WebNoviny.sk) – Reprezentanti Kanady triumfovali nad hokejistami Švajčiarska hladko 5:1 vo štvrtkovom stretnutí A-skupiny na zimných olympijských hrách 2018 v kórejskom Pjongčangu.

Prelink

Kanaďania dominovali od začiatku až do konca, po druhej tretine viedli už 4:0 dvoma presnými zásahmi Reneho Borqueho, po jednom góle pridali Maxim Noreau a Wojtek Wolski.

Švajčiarom nepomohla ani výmena brankára v 26. min. V tretej tretine síce v presilovej hre znížil Simon Moser, ale „helvéti“ sa pokúsili veľmi skoro o hru bez gólmana a do prázdnej bránky v 55. min trafil druhýkrát Wolski, ktorý stanovil rezultát zápasu.

ZOH 2018 v Pjongčangu

Hokej: A-skupina

Švajčiarsko – Kanada 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Góly: 48. S. Moser (Rüfenacht, Ambühl) – 3. Rene Bourque (Ch. Lee, Derek Roy), 8. Noreau (Ch. Lee, Derek Roy), 25. Rene Bourque (Derek Roy), 26. Wolski (Noreau), 55. Wolski (Kelly, Ebbett)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Olenin (Rus.) – Dahmén (Švéd.), Otmachov (Rus.)

Švajčiarsko: Genoni (26. Hiller) – Diaz, Furrer, E. Blum, Untersander, Geering, Du Bois, Schlumpf, – Ambühl, Suter, S. Moser – Praplan, Hollenstein, Haas – Bodenmann, Scherwey, Corvi – Schäppi, Herzog, Almond – Rüfenacht
Kanada: Scrivens – Ch. Lee, M. Robinson, Chad Genoway, Noreau, Gragnani, Goloubef, Stollery – Brulé, Derek Roy, Rene Bourque – Kelly, Raymond, C. Thomas – Wolski, Ebbett, Vey – Q. Howden, O’Dell, Lapierre – Klinkhammer

Firmy a inštitúcie Kanadská hokejová reprezentáciaŠvajčiarska hokejová reprezentácia