Tony z Vyvolených skončil v nemocnici, súd opäť nemohol rozhodnúť v prípade vraždy zmenárnika

Súd, súdna sieň
Foto: ilustračné, Getty images

TRNAVA 18. júna (WebNoviny.sk) – Krajský súd v Trnave v utorok opäť nerozhodol o odvolaniach obžalovaných proti rozsudku za vraždu zmenárnika, lúpežné prepadnutie iného zmenárnika a ďalšie trestné činy.

Dvaja obvinení skončili v nemocnici

Jeden z obžalovaných, bývalý účastník televíznej reality šou Vyvolení Anton F. bol v nedeľu večer podľa jeho obhajcu hospitalizovaný v Hornooravskej nemocnici v Trstenej. V Bojnickej nemocnici zasa podľa obhajcu v utorok v noci skončil ďalší obvinený Martin F.

Na súd tak boli eskortovaní len štyria obžalovaní, ktorí sú momentálne za mrežami. Krajský súd verejné zasadnutie odročil na neurčito.

Okresný súd v Trnave sa obzvlášť závažnými zločinmi z Matúškova a Rabče začal zaoberať ešte v roku 2011. Rozsudok nie je dodnes právoplatný.

Odniesli si milióny korún

Okresný súd v Trnave v tomto prípade odsúdil na doživotný trest odňatia slobody v ústave s maximálnym stupňom stráženia Igora H. z Paty v okrese Galanta. Súd vyniesol dlhoročné tresty odňatia slobody aj v prípade ďalších obvinených. Na pätnásť rokov má ísť za mreže Anton F.

Zmenárnika Ladislava Kováča prepadli začiatkom roku 2008 v jeho aute pri Matúškove v okrese Galanta, keď niesol tržbu z prevádzky. Zločinci podnikateľa zastrelili, napokon však zazmätkovali a odišli bez peňazí.

Všetko si vynahradili o pár mesiacov neskôr v Rabči na Orave, kde si od iného prevádzkovateľa zmenárne po bitke odniesli približne 4,8 milióna korún. Polícia sa im o krátky čas dostala na stopu, no hlavní aktéri zločineckej skupiny stihli utiecť za hranice.

V priebehu rokov 2008 a 2009 trojicu Daniel H., Igor H. a Boris H., ktorú vtedajší policajný prezident Ján Packa označil za mimoriadne nebezpečných zločincov, chytili v Nemecku a Grécku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom