Trumpa vo Fínsku vítali aj desiatky priaznivcov, mnohí boli z protiimigračnej strany Praví Fíni

Fínsko, Trump
Americký prezident Donald Trump s manželkou Melániou vystupujú z lietadla po prílete do Fínska. Foto: SITA/AP

TURNBERRY 16. júla (WebNoviny.sk) — Niekoľko desiatok stúpencov vítalo amerického prezidenta Donalda Trumpa, keď v nedeľu v noci prichádzal k hotelu v Helsinkách, kde spolu s manželkou Melaniou nocujú. Ľudia mávali americkými vlajkami a mali na hlavách šiltovky s nápismi „Make America Great Again“.

Trumpovi fanúšikovia, mnohí z protiimigračnej strany Praví Fíni, mu chceli podľa vlastných údajov vyjadriť podporu preto, že ho v škandinávskej krajine mnohí predovšetkým kritizujú. Príchod prezidentskej kolóny k luxusnému hotelu na pobreží sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia.

Predtým proti Trumpovi vo fínskom hlavnom meste protestovali stovky ľudí. Zhruba 1 500 sa ich v nedeľu zišlo v centre mesta, aby vyjadrili podporu ochrane ľudských a sexuálnych práv, demokracie a životného prostredia.

Trump sa v pondelok v Helsinkách stretne s ruským lídrom Vladimirom Putinom. Americký prezident pred summitom uviedol, že tam „nejde s veľkými očakávaniami“. Vyjadril však nádej, že zo schôdzky vzíde niečo dobré.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpVladimir Putin