Turkménskeho ministra vyhodili pre jeho nevychovaného syna

Turkméni otvorili tlakovaciu stanicu
Turkménsky prezident Gurbanguli Berdymukhamedov (vpravo) a riaditeľ belgickej firmy Enex Koen Minne (vľavo) dnes v turkménskom meste Bagtyyarlyk slávnostne otvorili novú tlakovaciu stanicu zemného plynu. Tá umožní krajine bohatej na energetické nerastné suroviny zvýšiť vývoz do Čína, ktorá po týchto surovinách prahne. Foto: AP Photo

AŠCHABAT 14. apríla (WEBNOVINY) – Kontroverzný turkménsky prezident Gurbanguli Berdymuchamedov odvolal ministra energetiky a priemyslu, pretože „nebol dobrým otcom„.

Dnes už bývalý člen vlády Jarmuchammet Orazguljev tak musí pykať za hriechy svojho syna, ktorý spôsobil dopravnú nehodu. Exminister požiadal Berdymuchamedova o „odpustenie,“ ten mu však nevyhovel, informovali v sobotu tamojšie štátne médiá.

Orazguljevov syn mal smolu v tom, že pri nehode narazil do auta, v ktorom sedeli deti iných vysoko postavených vládnych činiteľov. „Niektorí činitelia nevenujú dostatočnú pozornosť výchove svojich detí,“ povedal Berdymuchamedov na rokovaní vlády. „Zle vychované deti majú za následok nepríjemné a tragické situácie, ako je aj táto nehoda,“ dodal. Turkménske médiá však o dopravnej nehode nezverejnili detailnejšie informácie.

Berdymuchamedov sa dostal k moci v tejto rozľahlej ázijskej krajine bohatej na ropu v roku 2006 po smrti Saparmurata Nijazova, ktorý sa preslávil svojou excentrickou diktatúrou. Nový vodca prisľúbil viaceré reformy, autokratický turkménsky režim sa však s jeho príchodom príliš nezmenil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom