Twilight sa neskončí, pokračovať bude príbehmi vlkolakov

Twilight
Zľava hlavné postavy filmovej ságy Twilight Robert Pattinson, Kristen Stewart a Taylor Lautner Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 19. októbra (WEBNOVINY) – Očakávaný film Twilight sága: Úsvit – 2. časť, ktorý sa dostane do kín v polovici novembra, mal byť posledným fantasy príbehom z prostredia washingtonského Forksu.

Ide totiž o filmovú adaptáciu druhej časti štvrtého románu spisovateľky Stephenie Meyer. Podľa zdrojov z filmových štúdií Lionsgate/Summit ale majú tvorcovia záujem rozšíriť ságu o príbehy svorky vlkolakov. Zatiaľ však nie je jasné, či bude mať tento spin-off podobu seriálu alebo filmov.

Obrazom: Upŕsky sexsymbol Robert Pattinson

Určite sa v ňom však neobjaví ústredné trio ságy Twilight, teda postavy Belly, Edwarda a Jacoba. O ďalších snímkach týkajúcich sa upírskej filmovej série sa už v minulosti hovorilo. Pred pár mesiacmi sa do médií dostali správy, že vznikne ich remake, no vedenie Lionsgate/Summit to poprelo.

„Nebudeme robiť remake Twilightu. Radi však podporíme Stephenie Meyer, ak sa rozhodne ságu akokoľvek rozšíriť,“ uviedol vtedy šéf spoločnosti Rob Friedman.

Romány ságy Twilight autorky Stephenie Meyer, podľa ktorých vznikali filmy, sú štyri, kým filmových spracovaní bude dovedna päť.

Obrazom: Americká herečka Kristen Stewart

Tvorcovia snímok sa totiž rozhodli poslednú knihu rozdeliť do dvoch filmov. V tom prvom bojovala Bella ešte ako človek o život, kým nosila pod srdcom ľudsko-upírske dieťa, ktorého otcom je jej životná láska – Edward.

Druhý film bude mapovať prvé mesiace Belly ako novorodenej upírky a prípravy jej novej rodiny na boj s upírskym klanom Volturiovcov, aby zachránili jej dcéru Renesmee. V slovenských kinách sa bude očakávaný film premietať od 15. novembra.

Trailer k filmu: Twilight sága: Úsvit – 2. časť

Informácie zverejnila webová stránka AceShowbiz.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kristen StewartRobert PattinsonStephenie MeyerováTaylor Lautner