Ukrajinský Donbas zrejme odohrá zápasy play-off mimo Donecka

Donbas doneck
Ministerstvo vnútra Ukrajiny momentálne nedokáže garantovať bezpečnosť fanúšikov ukrajinského klubu. Foto: www.hcdonbass.com

DONECK 3. marca (WEBNOVINY) – Ukrajinský klub Donbas Doneck možno neodohrá všetky domáce zápasy prvého kola play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) pred vlastnými fanúšikmi.

Podľa portálu Sportbox.ru je dôvodom situácia na Ukrajine v súvislosti s obsadením Krymu ruskými vojskami a demonštráciami.

Ukrajinské ministerstvo vnútra vzhľadom na tieto okolnosti nedokáže garantovať bezpečnosť mužstiev či fanúšikov. Ukrajinský klub sa v osemfinále vyraďovacej časti stretne s lotyšským Dinamom Riga.

Predstavitelia klubu už podnikli kroky k tomu, aby sa z Donecka nevytratila vyraďovacia súťaž. „Vedeniu KHL sme doručili všetky dokumenty, že zápasy v Donecku budú bezpečné. Nepracovali sme dva roky na postupe do play-off len pre to, aby sme ho potom odohrali u iného klubu. Nedávno sa tu konal duel futbalovej Európskej ligy UEFA, ktorý bol zorganizovaný bez problémov. Veríme, že KHL nám dovolí hrať doma. Hľadíme do budúcnosti s optimizmom. Donbas aj celý šport by mali zostať mimo politiky,“ povedal prezident ukrajinského klubu Boris Kolesnikov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Donbass Doneck