Urán prijal počas Tour de France fľašu s vodou od nečlena tímu, bol potrestaný penalizáciou a pokutou

Tour de France, 12. etapa
Zľava: Austrálčan Richie Porte, Brit Chris Froome, oblečený do žltého dresu, Kolumbijčan Rigoberto Uran, Francúz Romain Bardet a Dán Jakob Fuglsan počas 12. etapy Tour de France. Foto: SITA/AP

PEYRAGUDES 13. júla (WebNoviny.sk) – Kolumbijského cyklistu Rigoberta Urána potrestali 20-sekundovou penalizáciou a pokutou 200 CHF za nedovolené prijatie jedla, resp. fľaše s vodou od človeka, ktorý nebol členom jeho tímu Cannondale-Drapac.

Prelink 2.jpg

Stalo sa tak v záverečných 10 km štvrtkovej 12. etapy Tour de France, ktorá vrcholila náročným stúpaním v pyrenejskom lyžiarskom stredisku Peyragudes. Podľa webu Cyclingnews išlo o zamestnanca spoločnosti Cannondale, nie však tímového človeka, ktorý bol na to určený.

Trest postihol aj Georgea Benneta

Urán obsadil v 12. etape druhé miesto, keď o 2 sekundy podľahol víťazovi Francúzovi Romainovi Bardetovi. Urán na štvrtej priečke celkového priebežného poradia zaostáva za novým lídrom pretekov Talianom Fabiom Aruom o 55 sekúnd namiesto pôvodných 35.

Rovnaký trest ako Urána postihol aj Novozélanďana Georgea Benneta (LottoNL-Jumbo), ktorý v prvej pyrenejskej etape finišoval ôsmy s odstupom 27 sekúnd za Bardetom. V priebežnej celkovej klasifikácii Bennettovi patrí 9. priečka s mankom 4:24 min na Arua.

Tour de France 2017

Spresnené časové odstupy po 12. etape /po 20-sekundovej penalizácii pre Urána a Bennetta/: 1. Fabio Aru (Tal.) Astana 52:41:49 h, 2. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +6 s, 3. Romain Bardet (Fr.) AG2r La Mondiale +25, 4. Rigoberto Urán (Kol.) Cannondale Drapac +55, 5. Daniel Martin (Ír.) Quick-Step Floors +1:41 min, 6. Simon Yates (V Brit.) Orica-Scott +2:13, 7. Mikel Landa (Šp.) Sky +2:55, 8. Nairo Quintana (Kol.) Movistar +4:01, 9. George Bennett (N. Zél.) LottoNl-Jumbo +4:24, 10. Louis Meintjes (JAR) UAE Team Emirates +4:51

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Christopher FroomeDaniel MartinFabio AruNairo QuintanaRigoberto UránSimon Yates