V parlamente budú hlasovať iba o jedenástej, viacerí poslanci robia kampaň pred voľbami do VÚC

NR SR, parlament
Politici v slovenskom parlamente. Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 10. októbra (WebNoviny.sk) – Podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd) v utorok popoludní otvoril rokovanie 21. schôdze parlamentu. V úvode vo svojich procedurálnych návrhoch žiadali opoziční poslanci viaceré zmeny v programe schôdze.

Hlasovať sa bude iba o jedenástej hodine

Poslanci zároveň schválili návrh Bugára, aby každý deň tejto schôdze hlasovali o prerokovaných zákonoch iba o jedenástej hodine. Ako dôvod uviedol, že viacerí poslanci robia predvolebnú kampaň pred novembrovými voľbami do VÚC. V utorok však o prerokovaných bodoch budú hlasovať o sedemnástej hodine.

Poslanec Martin Poliačik (SaS) žiadal o spojenie rozpravy k návrhom noviel zákona o konflikte záujmov z dielne opozičných poslancov Miroslava Beblavého a hnutia OĽaNO.

Poslanci návrh schválili. Poslankyňa Jana Kiššová navrhovala, aby sa do programu schôdze zaradil bod, podľa ktorého by podpredseda vlády Peter Pellegrini podal poslancom správu o stave riešenia problému funkčnosti elektronických schránok na portáli slovensko.sk. Poslanci návrh neschválili rovnako, ako neschválili žiadne ďalšie návrhy.

Ďalšie neschválené opozičné návrhy

Poslanec Ján Marosz z OĽANO žiadal, aby minister dopravy Árpád Érsek zverejnil všetky zmluvy, ktorými NDS vykupovala pozemky pod D4 a R7. Jozef Viskupič žiadal, aby minister kultúry Marek Maďarič vysvetlil, prečo Matica slovenská umožňuje použiť svoje logo na podporu kandidáta v Trnavskom kraji, ktorého podporuje Smer-SD.

Anna Zemanová zo SaS navrhovala, aby ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná na novembrovej schôdzi NR SR predniesla správu o lesnom hospodárstve v SR za rok 2016. Erika Jurinová z OĽANO chcela, aby minister dopravy predstavil poslancom plán prípravy realizácie a ukončenia cestných úsekov na D1, D3 a R3.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna ZemanováÁrpád ÉrsekBéla BugárErika JurinováGabriela MatečnáJán MaroszJana KiššováJozef ViskupičMarek MaďaričMartin PoliačikPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky