V parlamente už nemal sedieť Galko ani Rajtár, reaguje Smer-SD na vyhlásenia SaS o Kaliňákovi

NR SR: Rokovanie 24. schôdze
Zľava: Predseda vlády SR Robert Fico a jeden z predkladateľov návrhu, poslanec NR SR za stranu SaS Jozef Rajtár počas rokovania 24. schôdze Národnej rady SR na tému: Návrh skupiny poslancov NR SR na vyslovenie nedôvery podpredsedovi vlády SR a ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi. Bratislava, 5. december 2017. Foto: SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA, 13. augusta (WebNoviny.sk) – Predstavitelia strany SaS sa už správajú rovnako, ako prezident Andrej Kiska a bez akýchkoľvek dôkazov sa stávajú vyšetrovateľmi, prokurátormi a sudcami v jednej osobe. Uvádza sa to v reakcii Smeru-SD na vyhlásenia SaS o exministrovi Robertovi Kaliňákovi, ktoré agentúre SITA poskytol vedúci tlačového oddelenia Smeru-SD Ján Mažgút.

Strana by mala vyzvať vlastných poslancov

„Neváhajú dokonca bez ostychu žiadať vyvodenie politickej zodpovednosti – ako v prípade poslanca NR SR a podpredsedu strany Smer – SD Roberta Kaliňáka. Pritom samotná strana SaS má vo svojich radoch poslancov, ktorí už dávno v parlamente nemali sedieť. Konkrétne Ľubomíra Galka, ktorý je podozrivý z nelegálneho odpočúvania novinárov, kolegov i radových občanov. Alebo Jozefa Rajtára, ktorý je podozrivý z toho, že cez svojho poslaneckého asistenta nechal v rozpore so zákonom prehľadávať bankové účty iných politikov,“ píše sa v reakcii Smeru-SD.

Vládna strana zároveň odporúča strane SaS, aby na vzdanie sa mandátu vyzývala svojich poslancov.

Porušil poslanecký sľub

Exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) by mal vrátiť mandát poslanca Národnej rady Slovenskej republiky, pretože prišiel o česť a porušil poslanecký sľub. Myslí si to strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorej stanovisko agentúre SITA poskytla hovorkyňa strany Katarína Svrčeková.

„Je preukázané, že sa ako minister vnútra musel o podozreniach z únosu Vietnamca Trinh Xuan Thanha cez slovenské územie dozvedieť začiatkom jesene minulého roka, ale tieto skutočnosti neoznámil vtedajšiemu podpredsedovi vlády Petrovi Pellegrinimu (Smer-SD), ministrovi hospodárstva Petrovi Žigovi (Smer-SD) a ministrovi financií Petrovi Kažimírovi (Smer-SD), ktorí následne navštívili Vietnam,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre zahraničnú politiku Martin Klus.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaJozef RajtárKatarína SvrčekováĽubomír GalkoMartin KlusRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaSMER-SD