V Poľsku sa zišli aktivisti z celého sveta, demonštrovali prijatie opatrení na ochranu klímy

protest v Poľsku
Aktivisti z rôznych krajín sa zišli v poľskom meste Katowice. V rukách majú transparenty a vyzývajú na prijatie nových opatrení na ochranu klímy, 8. decembra 2018. Foto: SITA/AP

KATOVICE 8. decembra (WebNoviny.sk) – V poľskom meste Katovice sa v sobotu zišlo niekoľko tisíc ľudí, ktorí vyzvali na prijatie nových opatrení na ochranu klímy. Na hlavnom námestí sa stretli aktivisti z celého sveta.

V meste sa koná samit delegátov z takmer 200 krajín týkajúci sa klimatických zmien. Niektorí demonštranti prišli oblečení v kostýmoch medveďov bielych či orangutanov, ktorí čelia vyhynutiu v dôsledku človekom spôsobeného globálneho otepľovania a výrubu lesov.

Na bezpečnosť dohliadali početné policajné jednotky. Protestujúci držali transparenty s nápismi ako „Zobuďte sa, je čas zachrániť náš domov“ alebo „Chráňte naše práva na potravu, územie a vodu“.

Poľsko v ostatných dňoch vyhostilo alebo nevpustilo do krajiny 12 aktivistov. Pred konferenciou tiež zaviedlo dočasné náhodné kontroly ľudí, ktoré boli údajne potrebné v súvislosti s bezpečnosťou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom