Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bez popisu Foto: energygce.com
16. decembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA

V sídle Enelu zasahovala polícia, prišla si po dokumenty

BRATISLAVA 16. decembra (WEBNOVINY) – V sídle spoločnosti Enel v Bratislave v utorok zasahovala polícia. Policajný zásah by mal súvisieť s udalosťami okolo vodného diela Gabčíkova. Informovala o tom televízia JOJ v relácii Krimi.

Polícia nikoho nezadržala

Polícia podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara zaistila listinné dôkazy, nikoho nezadržali. “Polícia dnes od rána (utorok) vykonáva ďalšie zaisťovacie úkony v zmysle Trestného poriadku v prípadoch, ktoré boli pred časom medializované a týkajú sa Slovenských elektrární. Doterajšie vyšetrovanie viedlo k záverom, že je potrebné zaistiť ďalšie dôkazy,” potvrdil pre televíziu JOJ Gašpar.

Akcia sa podľa informácii televízie začala v utorok dopoludnia a príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zasahovali na riaditeľstve spoločnosti a ešte na dvoch miestach – vo vodnej elektrárni v Gabčíkove a v objekte jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach.

Polícia prišla na civilných autách

Pred sídlom Enelu nebolo vidieť žiadne policajné autá. Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry podľa informácií televízie JOJ prišli na civilných autách. “Viac nie je možné k veci vzhľadom na súčasné štádium vyšetrovania povedať,” dodal Gašpar.

V lete polícia vykonala raziu v spoločnosti Slovenské elektrárne, v ktorých má spoločnosť Enel 66-percentný podiel. V júli bola razia súčasťou vyšetrovania vo veci obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a zločinu skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie, pripomína portál televízie JOJ noviny.sk.

Spoločnosť Slovenské elektrárne je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel so 66-percentným podielom. Zvyšných 34 percent akcií vlastní štát prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky. Spoločnosť Slovenské elektrárne disponuje 5 739 megawattmi inštalovaného výkonu. V roku 2013 spoločnosť dodala do elektrickej siete 20,9 terawatthodiny elektrickej energie.

Odporúčané články

Zmluvu o Gabčíkove považujeme za neplatnú, vyhlásil Žiga Ľudia potrebujú na svojom čele predátora, tvrdí starosta

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Diskusia

Nech mi ten dement, čo to povedal: "Štát je zlý vlastník, - keď priam nie ten najhorší!" vysvetlí ako je možné, že štát ako Českoslovenko, ktorý bol vlastníkom všetkého bol bez dlhov? Ako je možné, že napr. pôda ktorá slúži na obživu... nicky My máme holé rite, ale pravicoví experti /štát je zlý vlastník - znamená, že štát určil nesprávnych ľudí na spravovanie štátneho majetku, že pravica? A deje sa to celých 25 rokov, nie odborníci, ale stranícke kapacity, kto dá viac do... Keď čítam vaše príspevky tak mi z vás na nanič. To vy "demokrati"ste sa postarali, že nemáme prácu, že musíme odchádzať do cudziny a všetci si myslíte, že tam je všetkým dobre ale, že nás tam považujú väčšinou za otrokov vám už... jebo eštebák neotravuj Láhef Veškrna Tomu verí len starý eštebák súdruh Slobodný.
Zobraziť celú diskusiu

Z kategórie Slovensko

Ankety

Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?

Aktuálne témy

NAJKY.sk

najAPPKY.sk

Mňamky-recepty

Dámskajazda

Byvanie je hra

Autolike.sk

Podnikam.sk

DRAN.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...