V súboji o špicu tabuľky zvíťazili Košice nad Bystricou

Bez názvu
Dušan Pašek z Košíc (vpravo) sa teší z autorstva druhého gólu spolu s Marcelom Haščákom (vľavo) v zápase HC Košice - HC '05 Banská Bystrica 27. kola hokejovej Slovnaft extraligy Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 23. novembra (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – 27. kolo základnej časti:

HC Košice – HC’05 Banská Bystrica 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)

Góly: 4. D. Pašek (Marcel Haščák, Baláž), 12. D. Pašek (Marcel Haščák), 18. Michel Miklík (Martin Frolík), 38. D. Pašek (Marcel Haščák, Grman), 42. M. Šterbák (P. Bartoš) – 23. Kútny (M. Hlinka, Lisoň), 33. Šechný (Hamrák)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Rovenský, Smrek, 6468 divákov

Košice: J. Hudáček – J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Michal Grman, Deyl, Šeda – Michel Miklík, Kristek, Vorel – Dravecký, Jenčík, P. Bartoš – Tomík, Martin Frolík, Andrašovský – Marcel Haščák, M. Baláž, D. Pašek

Banská Bystrica: Šimonovič (42. Fedor) Cebák, Cunik, Biro, Kubka, Paľov, Kolba, Vizváry, Vantroba – Tománek, M. Hudec, M. Hlinka – Rumpel, Heizer, Kútny – J. Sýkora, Šechný, Hvila – Vartovník, Hamrák, Lisoň

Prvá tretina bola v réžii Košíc. Už v 2. min mal príležitosť Jenčík, v tretej pálil vedľa Tomík a vo štvrtej sa Košičania dočkali. Obrana Banskej Bystrice bola rozhodená a Pašek zakončoval do prázdnej bránky. Ofenzívne naladení domáci pokračovali v ostreľovaní súperovej bránky, Šimonovič vyrazil pokusy Vorela i Pašek, Kristek pri nájazde netrafil bránku. V 12. min sa opäť tešil Pašek, ktorý si vo vzduchu spracoval vyrazenú strelu Haščáka a zvýšil na 2:0. Tréneri „baranov“ si zobrali oddychový čas, ale ešte pred prvou prestávkou inkasovali po tretí raz, keď Miklík na trikrát prekonal Šimonoviča. Jeho gól uznal Daniel Konc až po konzultácii s videorozhodcom. Dve sekundy pred koncom prvej tretiny nevyužil ideálnu príležitosť znížiť Hudec.

Čo nevyšlo jemu, podarilo sa v 22. min Kútnemu, ktorý poľahky dorazil puk ležiaci pred Hudáčkom. Hostia ožili, domácich mohol upokojiť Jenčík, ale to by musel trafiť v 24. min prázdnu bránku. Jeho spoluhráč z útoku Dravecký ju síce trafil, ale mieril presne do žŕdky. Potom prišli chvíle hostí. V 33. min Šechný napriahol a prestrelil Hudáčka. Banskobystričania ožili, Paľov sa v presilovke pokúšal vyrovnať od modrej, Rumpelovi chýbali centimetre – namieril to len do betónu košického gólmana. V čase, keď boli aktívnejší hostia, však tretí raz v zápase udrel Pašek, ktorý prekonal Šimonoviča. V závere druhej tretiny nevyužili hostia 38-sekundovú presilovku piatich proti trom.

V druhej minúte tretej tretiny našiel Bartoš ideálne Šterbáka, ktorý naskočil do hry z trestnej lavice, a košický obranca na dvakrát dostal puk do bystrickej bránky, v ktorej potom Šimonoviča nahradil Fedor. Ten mal následne niekoľko veľmi dobrých zákrokov, zlikvidoval strely Jenčíka či Tomíka. Hostia mohli výsledok aspoň korigovať, v závere nevyužili ani dlhú presilovku o dvoch hráčov.

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): „Zápas sme začali dobre, vytvorili sme si príležitosti a v prvej tretine dali tri pekné góly. V druhej sme mohli dvakrát dať gól do prázdnej bránky, ale nedali sme a prišiel trest. Súper sa po dvoch góloch vrátil do zápasu, ale my sme opäť gólovo odskočili. V tretej tretine sme mohli náskok ešte zvýšiť, lebo sme si vypracovali dostatok šancí. Dominovali sme až do konca.“

Milan Staš (tréner B. Bystrice): „Zápas sme začali veľmi zle, naše sebavedomie ostalo niekde na Soroške. Po prvej tretine sme prehrávali 0:3 a to sme ešte mohli byť radi. V druhej to už bolo lepšie, podarilo sa nám dať šťastný kontaktný gól, ale potom prišla opäť hrubá chyba. V Košiciach sme odohrali najhoršiu prvú tretinu v sezóne, bez srdca sa s Košicami pri ich súčasnej forme vyhrať nedá.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po utorňajšej dohrávke Košice – Banská Bystrica (5:2):

Poradie  Mužstvo  Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 25. kola I. hokejovej ligy:

HC Trebišov – HC 07 Detva 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 1. R. Gašpar, 22. T. Sax, 59. Cvejn, 1000 divákov

HC Prešov 07 – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:7 (0:4, 1:2, 2:1)

Góly: 24. Piskura, 43. Raček, 47. Kubus – 13. a 50. Legerský, 2. Mravec, 10. M. Oravec, 12. Ďurný, 34. Bartík, 36. L. Paukovček, 384 divákov

HK Trnava – HK Dukla Michalovce 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 33. a 46. S. Valach, 7. Krajčovič, 36. Krajčík – 27. R. Regenda, 170 divákov

ŠHK 37 Piešťany – HC Dukla Senica 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 4. Kubrický, 6. Klčo, 38. Chylo, 60. Štepán – 58. Sojčík, 593 divákov

HC Topoľčany – HK 95 Považská Bystrica 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Góly: 44. Tvrdík, 58. Káčer – 20. Koleda, 536 divákov

HK Brezno – HK Spišská Nová Ves 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 20. J. Babic, 42. Maček – 17. Holečko, 31. J. Čierny, 33. Jasovský, 60. Lemešani, 338 divákov