Velits na MS ďalšie zlato nezíska, nie je medzi elitou

Peter Velits
Peter Velits si v závere štvrtej etape výborne počínal v kopcovitom teréne. Foto: facebook.com/BMCProTeam

RICHMOND 189. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Velits v nedeľu v americkom Richmonde definitívne nezaútočí na historický štvrtý titul majstra sveta v tímovej časovke. Jeho tím BMC Racing ho nezaradil medzi šesť elitných jazdcov, ktorí budú v časovke družstiev obhajovať minuloročný titul zo španielskej Ponferrady.

P. Velits je trojnásobný majster sveta v časovke družstiev. Dve zlaté medaily vybojoval ešte ako člen tímu Omega Pharma – QuickStep (2012, 2013), tretiu už ako súčasť BMC Racing vlani v Ponferrade. „Samozrejme, rád by som znova súťažil, ale skutočne nemám za sebou vydarený rok. Trápil som sa so zraneniami a návratmi. Napriek všetkým skúsenostiam a titulom, ktoré som získal, necítim sa byť teraz na úrovni ostatných jazdcov, ktorých tu máme k dispozícii,“ uviedol Peter Velits.

Slovenská cyklistika bude mať v časovke družstiev v Richmonde zastúpenie iba v osobe Petra Sagana, ktorý bude členom tímu Tinkoff-Saxo. Ambíciou zoskupenia okolo majiteľa Olega Tiňkova bude pódiové umiestnenie. Jazdcov v časovke družstiev na MS čaká porcia 38,8 kilometrov, pôjde sa zväčša po rovine. Štart je v nedeľu 20. 9. o 19.30 h SELČ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Velits