Máte starší rodinný dom? Štát vám môže prispieť na zateplenie.

Zateplovanie teplo
Ilustračné foto. pixabay.com

Majitelia rodinných domov starších ako 10 rokov môžu získať od štátu podporu na zateplenie až do výšky 8 800 eur.

Majitelia starších rodinných domov môžu získať od štátu podporu na zateplenie. Ako totiž informovalo ministerstvo dopravy a výstavby, od utorka 1. augusta môžu majitelia domov starších ako 10 rokov podávať svoje žiadosti o príspevok na zateplenie rodinného domu. Ak splnia všetky podmienky, môžu od štátu získať na tento účel podporu až 8 800 eur.

„Verím, že do tretej výzvy sa zapojí čo najviac ľudí, ktorí si tak budú môcť zatepliť svoj rodinný dom a znížiť si náklady svojej domácnosti na energie,“ povedal minister Árpád Érsek.

Limit je 500 žiadostí

Žiadosti o príspevok bude možné elektronicky podávať od 1. augusta 2017 do 31. októbra 2017, alebo do naplnenia počtu elektronicky zaevidovaných žiadostí o príspevok, ktorý je stanovený pre 500 žiadostí.

Prispejú aj na kotol

Príspevok bude možné poskytnúť do výšky 40 % oprávnených nákladov, najviac však do výšky 8 800 eur. Do týchto nákladov je pritom možné zahrnúť aj úhradu za výmenu zdroja tepla, ako je kotol alebo tepelné čerpadlo, ak už nebola podporená iným programom a podpora sa týka viacpodlažného rodinného domu s celkovou podlahovou plochou do 300 metrov štvorcových. Informácie o podmienkach poskytnutia príspevku na zateplenie rodinného domu sú dostupné na webovej stránke zatepluj.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom