Takto sa to robí do psej matere, obhajoval svoje kroky pri plyne a elektrine minister Sulík

Richard Sulík
Minister hospodárstva Richard Sulík počas rokovania 48. schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 27. október 2021. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Minister hospodárstva SR Richard Sulík trvá na svojich vyjadreniach, že jeho rezort koná a rieši aktuálne zvyšovanie cien energií.

16 krokov ministerstvo hospodárstva

Počas záverečného slova v rámci rozpravy k svojmu odvolávaniu v parlamente zopakoval 16 krokov, ktoré rezort hospodárstva pod jeho vedením urobil v sektore energetiky.

„Aj tak počúvam, že sme nepredložili žiadne riešenie. Možno niektorí ľudia konečne pochopia, že je za tým veľa roboty,“ reagoval na kritiku opozície. Plénum zároveň požiadal, aby mu počas hlasovania vyjadrilo podporu.

Rokovania s ministrom Budajom

Sulík opätovne potvrdil, že v prípade miernej zimy bude plynu na Slovensku dostatok. Ak by však nadchádzajúce zimné mesiace boli výrazne tuhé, najväčší odberatelia plynu na Slovensku, ktorými sú Duslo, Malženice a Slovnaft, môžu čakať zníženie dodávok.

„Takto sa to robí do psej matere,“ obhajoval tento krok minister. Priznal, že pre domácnosti bude v prípade zvyšovania cien zásadný rok 2023. Podľa jeho slov však už v tejto veci vedie rokovania s Enelom a EPH.

Šéf rezortu hospodárstva taktiež zopakoval, že stále rokuje s ministrom životného prostredia Jánom Budajom ohľadne možnosti podporiť výraznejšie slovenský priemysel z prostriedkov Envirofondu. „Nie sú to rokovania iba s Budajom a iba o Envirofonde. Nebudem o tom dnes bližšie informovať. Tie rokovania vediem, prebiehajú a snáď dospejeme čoskoro k použiteľným výsledkom,“ uzavrel Sulík.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Sulík
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRNR SR Národná rada Slovenskej republiky