V SEPS sa zatiaľ nič nemení, zostávajú dočasne dosadení manažéri

SEPS
Ilustračné foto pixabay.com

V Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústave (SEPS) naďalej zostávajú vo vedení dočasne dosadení manažéri Jaroslav Vach a Martin Riegel. Ministerstvo financií SR (MF), ako jediný akcionár v spoločnosti SEPS, ich ponechal vo funkcií aj napriek tomu, že v októbri zorganizovalo výberové konanie, ktoré doteraz oficiálne nevyhodnotilo. „Keďže všetci súčasní členovia predstavenstva SEPS úspešne absolvovali výberové konanie, je ich ďalšie pôsobenie v štatutárnom orgáne plne legitímne a v súlade s uznesením vlády ako aj vnútornými zásadami obsadzovania štatutárnych orgánov, ktoré hovorí, “…ak člen predstavenstva obsadený takýmto (dočasným) spôsobom uspeje vo výberovom konaní, bude potvrdený vo funkcii.”,“ vysvetlil pre agentúru SITA tlačový odbor ministerstva financií.

Zvýšenie efektivity v podniku

Zároveň ministerstvo realizuje v SEPS v spolupráci s poradenskou spoločnosťou Boston Consulting Group a pri zapojení Útvaru hodnoty za peniaze projekt na ďalšie zvýšenie efektivity v podniku. „Prihliadajúc na kvalitu ďalších viacerých úspešných uchádzačov a ich možné využitie či uplatnenie v spoločnosti očakávame skoré pozitívne ukončenie uvedeného projektu aj za účelom finálnej optimalizácie organizačnej štruktúry v spoločnosti SEPS, ako aj počtu členov a obsadenia predstavenstva,“ dodalo ministerstvo s tým, že po ukončení projektu verejne oznámia celkové finálne obsadenie predstavenstva SEPS.

Októbrového výberového konania za členov predstavenstva SEPS sa zúčastnilo 60 uchádzačov a úspešne ho absolvovalo 25 uchádzačov. „Domnievame sa, že ide o jedno z najúspešnejších výberových konaní v štátnych spoločnostiach vôbec,“ uzavrel rezort financií.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav VachMartin Riegel
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SRSEPS Slovenská elektrizačná prenosová sústava