Viac ako 94 % obyvateľov má prístup k plynu, plynofikácia nových obcí sa neočakáva

Plynovod
Foto: ilustračné, Thinkstock.

Na Slovensku je v súčasnosti plynofikovaných 2 233 obcí, čo je 77 % z celkového počtu obcí. V plynofikovaných obciach žije viac ako 94 % všetkých obyvateľov Slovenska. Ako informovalo Ministerstvo hospodárstva SR, ďalšie veľké rozširovanie plynárenskej siete do obcí bez plynu sa neplánuje. „Spoločnosť SPP-distribúcia plánuje svoju distribučnú sieť v najbližšom období rozširovať len v minimálnom rozsahu,“ uviedlo ministerstvo vo svojej správe o dodávkach plynu.

Viac ako 1,5 milióna odberateľov plynu

Spoločnosť SPP – distribúcia má do svojej siete pripojených viac ako 1,52 milióna odberateľov. „Vzhľadom na významný rozvoj výstavby nových obytných lokalít, situovaný v splynofikovaných obciach, je plánované zahusťovanie siete a pripájanie týchto lokalít do distribučnej siete,“ skonštatoval rezort hospodárstva.

Necelá tridsiatka obchodníkov

Ku koncu minulého roku bolo na Slovensku viac ako 6-tisíc kilometrov vysokotlakových plynovodov a zhruba 27-tisíc kilometrov strednotlakových a nízkotlakových plynovodov. Distribučnú sieť SPP –distribúcia využívalo ku koncu júla minulého roka 26 obchodníkov s plynom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRSPP - distribúcia