Západoslovenská energetika získa väčšinový podiel vo firme BK, čakajú na súhlas Protimonopolného úradu

ZSE,
ZSE posilňuje svoje podnikanie v oblasti energetických riešení. Foto: www.facebook.com

Spoločnosť ZSE nadobudne väčšinový podiel v spoločnosti BK, a.s., ktorá je poskytovateľom technickej správy budov na území celého Slovenska. Transakcia je v súlade s dlhodobou stratégiou spoločnosti rozširovať svoje nekomoditné služby a etablovať sa na trhu energetických služieb, konkrétne v oblasti technických zariadení budov. Informovala o tom vo štvrtok hovorkyňa ZSE Michaela Dobošová.

ZSE v spoločnosti BK nadobúda väčšinový podiel, pričom spolumajiteľmi zostávajú aj členovia vrcholového vedenia a zakladateľ firmy. Transakcia bude zrealizovaná po odsúhlasení Protimonopolným úradom SR. Obe strany sa dohodli, že cenu transakcie zverejňovať nebudú.

„Vstup na trh energetického manažmentu budov, prostredníctvom akvizície dobre etablovanej spoločnosti, je pre nás dôležitým míľnikom. Získavame tak silné zázemie a know-how v oblasti technického vybavenia budov a zákazníkom môžeme ponúknuť ďalšie služby a riešenia nad rámec dodávky energií. Moderné budovy s vysokou úrovňou energetickej efektívnosti sú jedným z pilierov energetických služieb budúcnosti,“ uviedol člen predstavenstva ZSE Juraj Krajcár.

Spoločnosť BK, a.s., so sídlom v Piešťanoch, sa sústreďuje na výstavbu, servis a prevádzku technického zariadenia budov. Jej tržby dosahujú viac ako 20 miliónov eur a firma zamestnáva viac ako 150 zamestnancov. V oblasti projektov sa spoločnosť podieľala napríklad na výstavbe Národného futbalového štadióna a tiež pri modernizácii obchodného centra Polus.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michaela Dobošová
Firmy a inštitúcie ZSE Západoslovenská energetika