Veronika Zuzulová podľa lyžiarskej asociácie klame a zavádza

Veronika Zuzulová
BezLyžiarka Veronika Zuzulová počas tlačovej konferencie Foto: SITA/Diana Černáková

NOVÝ SMOKOVEC 30. marca (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka v alpských lyžiarskych disciplínach Veronika Zuzulová na štvrtkovej tlačovej besede okrem iného uviedla, že zvažuje svoj štart v budúcnosti vo farbách inej krajiny.

Výrazný podiel na rozhodovacom procese 27-ročnej Bratislavčanky bude podľa nej mať postoj Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) k budúcej spolupráci. Počas uplynulej sezóny vraj nevedeli nájsť členovia realizačného tímu Veroniky Zuzulovej ani samotná lyžiarka spoločnú reč so zástupcami SLA.

Reakcia zo strany SLA na vyhlásenia momentálne najlepšej slovenskej lyžiarky nenechala na seba dlho čakať.

Diskusiu rozvírili peniaze

„SLA je nepríjemne zaskočená obsahom tlačovej besedy, kde namiesto prezentácie úspechov v sezóne, svojich športových výkonov, bola prezentovaná SLA v negatívnom svetle, dehonestovaná práca dobrovoľných funkcionárov a to prostredníctvom vlastnej pretekárky. Výsledky Veroniky Zuzulovej si SLA veľmi váži, nikdy ju účelovo nepoškodzovala a nesnažila sa znepríjemňovať jej ´športový život´. Vyjadrenia, ktoré na tlačovej besede odzneli, sú účelové, nepravdivé a zavádzajúce,“ píše sa vo vyhlásení SLA, ktoré agentúra SITA dostala elektronickou poštou v piatok predpoludním.

Iste nikoho neprekvapuje, že hladinu rozvírili peniaze. „Podľa medzinárodných pravidiel, ktoré je povinný rešpektovať každý člen FIS, je SLA majiteľom všetkých reklamných plôch na pretekárovi. SLA odstúpilo 50 percent plôch na oblečení a 100 percent lukratívnej reklamnej plochy na prilbe v prospech pretekárov s podmienkou, že pretekár za tieto plochy odvedie na účet SLA len 10 percent príjmov od sponzorov,“ uvádza sa ďalej v stanovisku SLA.

Asociácia si za svojimi krokmi stojí

Tím Zuzulová uviedol, že ak by mal naplniť túto klauzulu zmluvy, musel by odviesť viac, ako od SLA dostal. „Veronika Zuzulová dostala dotáciu zo SLA vo výške 40 080 eur – 30 000 eur ako dotáciu na prípravu vybraného športovca, 10 080 eur ako členka reprezentačného družstva (všetko prostredníctvom SLA, nie SOV). Ak niekto tvrdí, že Veronika Zuzulová odvedie zväzu viac ako dostala a povinnosť odvádzať je 10
Zuzulova
Foto: SITA, AP

percent, tak jej príjem zo zmlúv musí byť viac ako 400 800 eur. Či sa tieto tvrdenia zakladajú na pravde, nie je SLA známe, pretože Veronika nesplnila povinnosť predloženia kópií zmlúv,“ kontruje asociácia.

Vo svojom niekoľkostranovom vyhlásení uvádza, že si stojí za všetkými rozhodnutiami, ktoré počas uplynulej sezóny urobila. „Rozhodnutia SLA boli legitímne, v súlade s vnútornými poriadkami a smernicami. SLA bude ďalej trvať na plnení pravidiel všetkými, bez ohľadu na postavenie športovca vo svetovom rebríčku. Nechceme ďalej hrať hru tímu Veroniky Zuzulovej najmä preto, aby sme nepoškodili jej budúcu kariéru. Nemáme záujem víriť prach na neexistujúcich kauzách,“ končí sa písomné stanovisko Slovenskej lyžiarskej asociácie k informáciám, ktoré odzneli na štvrtkovej tlačovej besede slovenskej lyžiarskej jednotky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Zuzulová