Pavelec
Ondřej Pavelec predviedol famózny zákrok Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. februára (WEBNOVINY) – Brankár Winnipegu Ondřej Pavelec predvádzal v zápase proti Philadelphii famózne zákroky.

Napriek piatim inkasovaným gólom a prehre jeho tímu sa český gólman stal prvou hviezdou zápasu.

Pavelec chytal skvele a dôkazom je aj jeho zákrok z 53. minúty, kedy zneškodnil stopercentnú šancu svojho krajana Jakuba Voráčka. Voráček mal pred sebou už len odkrytú bránu, napriek tomu neskóroval. Mnohým hokejovým fanúšikom tak pripomenul najlepšie výkony legendárneho Dominika Hašeka.

Český gólman predviedol zákrok roka, keď ešte stihol natiahnuť lapačku a puk zázračne chytiť. Radosť mu však pokazil krajan Jaromír Jágr, ktorý rozhodol zápas v predĺžení v prospech Philadeplhie.

Hovorte si čo chcete, ale s takým brankárom môžte vyhrať Stanley Cup. To, akým spôsobom chytá, je neuveriteľné,“ vyjadril sa na Pavelcovu adresu tréner Claude Noel. „Bol to zápas, v ktorom sme mali získať dva body. Či sme si ich zaslúžili? To nechám na vás,“ dodal kouč Winnipegu.

Zákrok Ondřeja Pavelca

Výsledky utorňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Winnipeg – Philadelphia 4:5 po predĺžení (1:1, 2:2, 1:1 – 0:1) – Andrej Meszároš (Philadelphia) 0+1

Góly: 13. Byfuglien (Stapleton, Little), 28. Ladd (Wheeler, Stapleton), 29. Ladd (Little, Byfuglien), 45. E. Kane (Stapleton) – 16. Giroux (Hartnell, Carle), 22. Hartnell (simmonds, Timonen), 32. Talbot (MESZÁROŠ, Grossman), 60. Simmonds (Van Riemsdyk, Giroux), 65. Jágr (Briere)