Video: Mama našla syna medzi grázlami, na tú hanbu nezabudne

Matka spoznala syna v dave výtržníkov, video dobýva internet
Foto: Youtube/WMRA

BALTIMORE 29. apríla (WEBNOVINY) – Matka z Baltimoru, ktorá zbadala svojho syna v násilnom dave mladých ľudí, okamžite zasiahla a syna priamo pred kamerami zbila. Video, na ktorom Toya Graham naháňa tínedžera priamo pred kamerami miestnej televízie, boduje na internete. Správanie matky podporil aj šéf polície.

Kontroverzná príučka

Matka spoznala syna v dave výtržníkov, video dobýva internet
Foto: Youtube/ABC

Matka šiestich detí zbadala svojho syna v dave protestujúcich počas sledovania aktuálneho diania v televízii. Podľa informácií televízie ABC jej 16-ročný syn v zábere práve hádzal kamene do policajtov. Toya Graham okamžite vyrazila na miesto nepokojov, kde tínedžera začala naháňať a biť. Chlapec oblečený v čiernom s maskou na tvári pred matkou utekal. „Daj si láskavo dole tú sku… masku,“ kričala žena na syna. Video sa v krátkom čase stalo hitom internetu.

Gangy v meste

Počas pondelkových protestov bolo zranených 15 policajtov. Násilné skupiny, medzi ktorými bola aj stovka detí v školskom veku, do polície hádzali kamene a tehly, zapaľovali autá a vykrádali obchody. Policajti žiadali rodičov, aby si deti odviezli domov. „Individuálny zásah medzi matkou a dieťaťom ako tento je najlepší spôsob, ako prinútiť tieto násilné skupiny počúvať,“ myslí si bývalý agent FBI Steve Gomez.

Incident sa odohral v jednom z najnebezpečnejších štátov v USA, ktorý je známy aj ako mesto gangov. Časté sú tu však aj prípady policajnej brutality. „Je to môj jediný syn a nechcem, aby dopadol ako Freddie Gray,“ uviedla Graham narážajúc na 25-ročného muža, ktorý zomrel po zraneniach z policajného zásahu. „Bola som nahnevaná, bola som v šoku, nechcete, aby vaše dieťa robilo takéto veci. Niekedy ho doma zatvorím, aby nemohol ísť von,“ dodala pre televíziu CBS.

Čin Toye Graham pochválil aj miestny šéf polície Anthony Batts. „Matka chytila svoje dieťa, ktoré malo kapucňu na hlave, a začala ho biť, pretože ju to zahanbilo. Kiežby sme mali viac rodičov, ktorí by sa postarali o svoje deti v ten večer,“ uviedol Batts.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom