Hossa
Slovenský útočník Marián Hossa si pripísal v zápase proti Vancouveru body z troch asistencií. Foto: Ilustračné foto SITA, AP

CHICAGO 17. februára (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Marián Hossa z Chicaga Blackhawks „zažiaril“ na ľade New Yorku Rangers počas štvrtkového zápasu zámorskej NHL.

Hokejisti Chicaga po sérii deviatich neúspechov v rade prvýkrát vyhrali, keď aj vďaka dvom kanadským bodom Mariána Hossu uspeli na ľade New York Rangers 4:2. Blackhawks ukončili najhoršiu sériu za posledných päť rokov.

Hráči Chicaga strelili všetky štyri góly počas úvodných desiatich minút. Medzi nimi bol aj skvelý „útek“ Mariána Hossu v 10. minúte zápasu, keď zúžitkoval dokonalú prihrávku a v samostatnom nájazde poslal puk za chrbát brankára „jazdcov“ Martina Birona.

Highlights zo zápasu

New York Rangers – Chicago 2:4 (0:4, 1:0, 1:0)

Góly: 24. M. Staal (Eminger, Rupp), 56. Hagelin (McDonagh, R. Callahan) – 2. J. Toews (z trest. strieľania), 3. Leddy (MARIÁN HOSSA, Seabrook), 5. Sharp (J. Toews), 10. MARIÁN HOSSA (P. Kane, Seabrook)