Bez názvu

NEW YORK 21. decembra (WEBNOVINY) – Ani 20-bodový náskok nestačil basketbalistom Detroitu na víťazstvo v piatkovom stretnutí NBA proti Charlotte.

Pistons viedli v prvom polčase 50:30 a v poslednej minúte tretej štvrtiny ešte rovnako prepychovo 89:73. Pätnástimi bodmi v poslednej časti hry sa však zaskvel hosťujúci pivot Al Jefferson, ktorý sa spoločne s Kembom Walkerom postaral o zvrat.

„Pridali sme energiu, lebo v prvom polčase sme boli pomalí, takže niektoré veci sme potrebovali zmeniť. Každý tím v lige je schopný potiahnuť v zápase viacbodové šnúry, to sa teraz podarilo aj nám. Čo sme naštartovali, to Kemba a Al dokončili,“ povedal striedajúci pivot Cody Zeller. Sprievodnou kuriozitou prehry domácich bolo, že v stredu pre zmenu uspeli v Bostone, kde zmazal až 21-bodové manko.

Veľmi podobne ako Pistons dobačovali v piatok aj Dallas Mavericks. Texasania viedli nad Torontom v prvom polčase 41:22, ale ani 19 bodov k dobru im nepomohlo zvíťaziť. „Vybudovali sme si vysoký náskok, čo v tejto súťaži nie je maličkosť, ale potom sme začali kopiť chyby. V zápase musíte hrať dobre na oboch koncoch ihriska. Súper sa chopil črtajúcej šance a nepustil ju z rúk,“ komentoval prehru 108:109 po predĺžení tréner Rick Carlisle.

Piatok žičil najsilnejším tímom Východnej konferencie Indiane aj Miami proti súperom zo západu USA. Pacers rozobrali Houston presvedčivo 114:81, v ich drese po vyše deviatich mesiacoch nastúpil jeden z niekdajších lídrov Danny Granger a pod víťazstvom sa podpísal 5 bodmi za 22 minút. Úradujúci šampióni Heat si poradili podľa očakávania so Sacramentom 122:103.

Sumáre:

Philadelphia – Brooklyn 121:120 po predĺžení (29:31, 31:26, 22:26, 26:25 – 13:12)

Najviac bodov: Turner 29 (10 doskokov), T. Young 25 (3 trojky), Wroten 19 – A. Anderson 26 (5 trojok), Pierce 24 (4 trojky, 10 doskokov), B. Lopez 22