Video: Paris ovládol zjazd v Soldeu, ale Feuz o 20 bodov obhájil malý glóbus

Beat Feuz
Švajčiar Beat Feuz obhájil malý glóbus za celkový triumf v zjazde vo Svetovom pohári mužov v alpských lyžiarskych disciplínach. Foto: SITA/AP.

SOLDEU – EL TARTER 13. marca (WebNoviny.sk) – Švajčiar Beat Feuz obhájil malý glóbus sa celkový triumf v zjazde vo Svetovom pohári mužov v alpských lyžiarskych disciplínach.

Paris s 15. triumfom

Majstrovi sveta v zjazde spred dvoch rokov zo St. Moritzu Feuzovi stačila aj šiesta priečka v záverečných pretekoch sezóny v rámci finále SP 2018/2019 v andorrskom Soldeu – El Tarter. Taliana Dominika Parisa v sumáre súťažného ročníka zdolal o 20 bodov. Tretí skončil s veľkým mankom 201 bodov Rakúšan Vincent Kriechmayr.

Paris ovládol zjazd v Soldeu s náskokom 34 stotín sekundy pred úradujúcim majstrom sveta z Aare Nórom Kjetilom Jansrudom a 41 stotín pred Rakúšanom Otmarom Striedingerom. Paris si pripísal pätnásty triumf v pretekoch SP v kariére, z toho šiesty v tejto sezóne, štvrtý v zjazde a tretí v neprerušenej sérii.

Slováci neštartovali

Dvadsaťdeväťročný Talian je zlatý medailista zo super G z MS 2019 v Aare a práve v super G je lídrom celkového priebežného poradia v SP. V Andorre teda vo štvrtok zaútočí na malý glóbus.

„Je to skvelý pocit mať v rukách opäť malý glóbus. S Dominikom Parisom to bol veľký boj počas celej sezóny a som rád, že som bol napokon o čosi šťastnejší. Od začiatku sezóny som sa snažil koncentrovať na svoju výkonnosť. A hoci to bola s majstrovstvami sveta mimoriadne náročná sezóna, podarilo sa mi zostať v hre až do konca,“ povedal Beat Feuz v prvom televíznom interview pre FIS.

V celkovom poradí Svetového pohára zostal na čele už istý osemnásobný víťaz Rakúšan Marcel Hirscher (1508) pred Francúzom Alexisom Pinturaultom (999) a Nórom Henrikom Kristoffersenom (988). Slováci v zjazde v Soldeu nemali právo štartu. Mal ho však Švajčiar Lars Rösti ako úradujúci juniorský majster sveta v zjazde a vybojoval si bodované 15. miesto so skalpom viacerých popredných pretekárov.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

  • Soldeu (And.)

Zjazd mužov: 1. Dominik Paris (Tal.) 1:26,80 min, 2. Kjetil Jansrud (Nór.) +0,34 s, 3. Otmar Striedinger (Rak.) +0,41, 4. Mauro Caviezel (Švaj.) +0,47, 5. Vincent Kriechmayr (Rak.) +0,48, 6. Beat Feuz (Švaj.) +0,64.

Konečné poradie v hodnotení zjazdu v SP (po 8 pretekoch): 1. Beat Feuz (Švaj.) 540 bodov, 2. Dominik Paris (Tal.) 520, 3. Vincent Kriechmayr (Rak.) 339, 4. . Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 284, 5. Mauro Caviezel (Švaj.) 282, 6. Christof Innerhofer (Tal.) 276.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Beat FeuzDominik Paris