Video: Polícia prehľadáva nelegálnu skládku pri Hlohovci, nachádza sa na nej nebezpečný odpad

Polícia, skládka Vlčie hory
Obhliadka na mieste protiprávneho uloženia nebezpečného odpadu v areáli odpadového hospodárstva Vlčie hory v blízosti mesta Hlohovec. 16. augusta 2018 Foto: facebook.com/policiaslovakia

BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) – Odbor odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia PZ spolu s pracovníkmi kontrolných chemických laboratórií sekcie krízového riadenia MV SR a Prezídia HaZZ vykonávajú obhliadky na mieste protiprávneho uloženia nebezpečného odpadu v areáli odpadového hospodárstva Vlčie hory v blízosti mesta Hlohovec.

Ako ďalej informuje Policajný zbor na sociálnej sieti, vzhľadom na poveternostné podmienky a na bezpečnostné riziká vyplývajúce z manipulácie s rôznymi nádobami obsahujúcimi nebezpečné tekuté odpady je táto činnosť vykonávaná v noci a za použitia rôznych ochranných prostriedkov.

Najdlhšia obhliadka v histórii

Cieľom činnosti je presne identifikovať všetky druhy nebezpečného odpadu a jeho množstvo, pričom tieto informácie sú rozhodujúce pre určenie rozsahu protiprávneho konania podozrivých osôb a tiež pre určenie spôsobu likvidácie tohto odpadu,“ konštatuje polícia.

Na skládke prvýkrát policajti zasahovali už v júni, obhliadku miesta činu preto označujú za najdlhšiu v histórii SR.

Skládka opakovane horí

Podľa aktivistickej internetovej stránky HCskladka.sk je na skládke Vlčie hory uložených viac ako 200-tisíc metrov kubických odpadu, vrátane niekoľkých tisíc metrov kubických nebezpečného odpadu. „Skládka opakovane horí, len v rokoch 2009 až 2012 zasahovali hasiči na skládke viac ako 40-krát,“ uvádza stránka s tým, že pri hasení požiarov opakovane namerali únik nebezpečných látok.

V júni tohto roka zasadal v súvislosti so skládkou krízový štáb na okresnom úrade v Hlohovci. Primátor mesta Miroslav Kollár vtedy uviedol, že najväčšie riziko predstavujú stovky barelov s nebezpečným odpadom uložené na voľnom priestranstve. Ministerka vnútra Denisa Saková podľa neho v tejto súvislosti prisľúbila, že problém sa bude riešiť počas letných mesiacov

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa SakováMiroslav Kollár
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR