Video: Pri zrútení mosta v Janove zahynuli desiatky ľudí, český vodič prežil hrôzu so zraneniami (aktualizované)

Taliansko, Janov
Záchranári zasahujú po páde diaľničného mosta v Janove, pri ktorom zahynuli desiatky ľudí. 15. august 2018 Foto: SITA/AP
  • aktualizované 15. augusta, 15:10

RÍM 15. augusta (WebNoviny.sk) – Záchranári vytiahli spod trosiek spadnutej časti diaľničného mosta v talianskom Janove ďalšie dve telá. Počet mŕtvych tak stúpol na 39.

Medzi mŕtvymi sú aj deti

Informovali o tom tamojšie orgány civilnej ochrany s tým, že 15 ďalších ľudí utrpelo zranenia. Ako už skôr oznámili minister vnútra Matteo Salvini, medzi mŕtvymi sú aj tri deti vo veku osem, dvanásť a trinásť rokov.

Osemdesiat metrov dlhá časť Mosta Morandi sa zrútila v utorok po prudkej búrke, pričom z výšky približne 45 metrov spadlo viac ako tridsať automobilov a tri kamióny.

Angelo Borrelli z úradu civilnej ochrany informoval, že od utorka pracuje na mieste nešťastia okolo tisíc záchranárov, ktorí pátrajú po „akýchkoľvek možných nezvestných osobách“.

Boja sa pádu ďalších častí mosta

Úrady tiež evakuovali stovky obyvateľov, ktorí žijú v blízkosti mosta. Boja sa, že môže spadnúť aj ďalšia jeho časť. Most, ktorý je súčasťou talianskej diaľnice A10, pochádza zo 60. rokov minulého storočia. Príčina jeho zrútenia zatiaľ nie je známa. Podľa janovského prokurátora sa vyšetrovanie tragickej udalosti zameriava na údržbu a dizajn mosta.

Medzi mŕtvymi sú aj občania Albánska a Francúzska. Albánske veľvyslanectvo v Ríme na sociálnej sieti Facebook oznámilo, že pri páde mosta zomreli dvaja mladí albánski muži. Francúzske ministerstvo zahraničných vecí zase informovalo, že si incident vyžiadal troch mŕtvych Francúzov.

Podľa miestnych médií to boli dve mladé ženy a muž z mesta Toulouse, ktorí do Talianska vycestovali na hudobný festival. Medzi zranenými je zase český vodič kamióna, ktorý utrpel poranenie v oblasti hrudníka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matteo Salvini