Juventus Turín
1
Cristiano Ronaldo so spoluhráčmi z Juventusu Turín oslavujú gól v sieti Atlética Madrid v osemfinále Ligy majstrov. Foto: SITA/AP
12. 03. 2019 23:17 FutbalEurópaFutbal z lokality Európa od Webnoviny.skSITA Diskusia

TURÍN / MANCHESTER 12. marca (WebNoviny.sk) – Juventus Turín a Manchester City sú ďalšími štvrťfinalistami aktuálnej edície futbalovej Ligy majstrov 2018/2019.

Taliansky šampión sa postaral o vyradenie vlaňajšieho víťaza Európskej ligy UEFA Atlética Madrid po domácej výhre 3:0. Medzi elitnú osmičku sa kvalifikoval aj líder anglickej Premier League Manchester City, ktorý v druhej osemfinálovej konfrontácii zdolal Schalke 04 doma jednoznačne 7:0.

Juventus otočil dvojgólové manko

Juventus Turín pred 21 dňami prehral v metropole Španielska 0:2, a tak musel pred domácimi fanúšikmi doťahovať nepriaznivé skóre. Fanúšikovia „starej dámy“ sa tešili z gólu už vo štvrtej minúte, ale hlavný rozhodca Björn Kuipers ho pre útočný faul Cristiana Ronalda neuznal.

Hviezdne chvíle portugalského majstra Európy z roku 2016 prišli až v ďalšom priebehu zápasu. V 27. minúte poslal CR7 Juventus do vedenia, keď presne hlavičkoval po centri Federica Bernardeschiho.

Atlético tak prišlo o 493-minútovú nepriestrelnosť vo všetkých súťažiach. Rovnakou časťou tela skóroval Portugalčan aj krátko po zmene strán. V 48. min musela jeho gól potvrdiť až technológia bránkovej čiary, ktorá ukázala, že slovinsky brankár Jan Oblak nestihnol zasiahnuť včas a lopta sa o pár centimetrov dostala za čiaru. Na severe Talianska sa pomaly schyľovalo k predĺženiu, ale napokon prišlo rozhodnutie ešte v riadnom hracom čase. Striedajúci Ángel Correa fauloval vo vlastnej šestnástke Federica Bernardeschiho, loptu si na biely bod postavil Cristiano Ronaldo a strelou k Oblakovej pravej žrdi skompletizoval hetrik. Juventus Turín tak zachránil česť talianskemu futbalu a ako jediný klub z krajiny štvornásobných majstrov sveta nebude chýbať vo štvrťfinále Ligy majstrov.

Devastujúca výhra Manchestru City

V druhom zápase si Manchester City na domácej pôde suverénne poradil so Schalke 04. Anglický zástupca chcel od začiatku stretnutia nadviazať na víťazstvo 3:2 z prvého zápasu na nemeckej pôde a už v 35. min sa presadil Sergio Agüero z nariadenej penalty. Tridsaťročný Argentínsky zakončovateľ skóroval aj o tri minúty neskôr, keď mu v pokutovom území pekne posunul loptu pätičkou Raheem Sterling a Agüero druhý raz prepasíroval loptu za brankára Ralfa Fahrmanna.

„Ctizens“ sa do polčasu presadili aj tretíkrát, keď v 43. min skóroval Leroy Sané po krásnom vysunutí od Oleksandra Zinčenka. Po zmene strán pridal štvrtý gól Sterling prudkou strelou ku žrdi z vnútra šestnástky v 56. min. Piaty presný zásah tímu z Etihad Stadium pridal o 15 minút neskôr Bernardo Silva a gólový poltucet dosiahol ManCity vďaka striedajúcemu 18-ročnému mladíkovi Philovi Fodenovi. Skóre na devastujúcich 7:0 upravil ďalší zo striedajúcich hráčov Gabriel Jesus v 84. min. Zverenci Pepa Guardiolu sa tak podľa očakávaní predstavia vo štvrťfinálovej fáze LM.

LIGA MAJSTROV 2018/2019

• osemfinále – odvety

Manchester City (Ang.) – Schalke 04 (Nem.) 7:0 (3:0) /prvý zápas 3:2/ – postúpil Manchester City
Góly: 35. a 38. Agüero (prvý z pok. kopu), 43. L. Sané, 56. Sterling, 71. Bernardo Silva, 78. Foden, 84. Gabriel Jesus, rozhodoval: Clément Turpin (Fr.)

Manchester City: Ederson – Walker, Danilo, Laporte (72. Delph), Zinčenko – Bernardo Silva, Gündogan, David Silva (64. Foden) – Sterling, Agüero (64. Gabriel Jesus), L. Sané
Schalke 04: Fährmann – Bruma, Stambouli, S. Sané, Oczipka – Serdar – McKennie (74. Mendyl), Konopľanka, N. Bentaleb, Burgstaller (79. Teuchert) – Embolo (69. Skrzybski)

Juventus Turín (Tal.) – Atlético Madrid (Šp.) 3:0 (1:0) – prvý zápas 0:2, do štvrťfinále postúpil Juventus Turín
Góly: 27., 48. a 86. C. Ronaldo (tretí z pok. kopu), rozhodoval: Björn Kuipers (Hol.)

Juventus: Szczesny – Cancelo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola (67. Dybala) – Can, Pjanič, Matuidi – Bernardeschi, Mandžukič (80. Kean), C. Ronaldo
Atlético Madrid: Oblak – Arias (77. Vitolo), Godín, Giménez, Juanfran – Saúl Ňíguez, Rodri, Koke, Lemar (57. Á. Correa) – Griezmann, Morata

Aktualizované: Tréner Solari dostal výpoveď, Real Madrid opäť povedie Zidane Video: AS Rím opäť zhorel v dračích plameňoch, FC Porto je po štyroch rokoch vo štvrťfinále Ligy majstrov

Z komika bude ukrajinský prezident. Kto je Volodymyr Zelenskyj? Foto: Auto sa po zrážke s kamiónom prevrátilo, cestu museli po nehode uzavrieť Tesla chce „robotaxis“ už budúci rok, majú fungovať podobne ako taxíky Uber Princ Louis oslavuje svoje prvé narodeniny, Kensingtonský palác zverejnil tri fotografie O zastavení starších exekúcií rozhodne Pellegriniho vláda, problémom môžu byť aj výdavky Slovenské domácnosti dobiehajú v rebríčku nemecké a rakúske, ale nie výškou príjmu K zabitiu novinárky McKeeovej sa prihlásilo hnutie Nová IRA, jej rodine adresovali odkaz Bratislava použije na rozvoj cyklotrás viac ako milión eur, rozšíri aj systém zdieľania bicyklov