AC Miláno - Udinese
Mario Balotelli z AC Miláno (vľavo) počas zápasu talianskej Serie A proti Udinese. Udine, 22. september 2015. Foto: SITA/AP

RÍM 22. septembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti AC Miláno triumfovali v utorkovom stretnutí 5. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A na ihrisku Udinese 3:2.

Hostia o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, ktorý gólmi Maria Balotelliho z 5. minúty, Giacoma Bonaventuru z 10. minúty a Cristiana Zapatu z prvej minúty nadstaveného času vyhrali 3:0.

Domácim sa síce podarilo zdramatizovať zápas, keď sa najprv v 51. minúte presadil Emmanuel Agyemang-Badu a o sedem minút aj Duván Zapata, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

V drese AC sa pre zdravotnú indispozíciu neobjavil slovenský reprezentant Juraj Kucka. Trénerovi „rossoneri“ Sinišovi Mihajlovičovi nebol k dispozícii ani krajný obranca Ignazio Abate. Podľa televíznej stanice Rai Sport sa spomenuté duo zranilo v sobotňajšom zápase proti Palermu (3:2).

Výsledok jediného utorkového stretnutia 5. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:
Udinese – AC Miláno 2:3 (0:3)

Góly: 51. Agyemang-Badu, 58. D. Zapata – 5. Balotelli, 10. Bonaventura, 45.+ C. Zapata, ČK: 90.+ Fernandes (Udinese) po druhej ŽK.

1. Inter Miláno 4 4 0 0 5:1 12

2. FC Turín 4 3 1 0 9:4 10

3. Fiorentina 4 3 0 1 5:3 9

4. AC Miláno 5 3 0 2 8:8 9

5. AS Rím 4 2 2 0 7:4 8

6. Sassuolo 4 2 2 0 7:5 8

7. Chievo Verona 4 2 1 1 8:3 7

8. Sampdoria Janov 4 2 1 1 9:6 7