Video: Peter Sagan skončil v nemocnici. Opísal, ako spadol

Peter_sagan 1.jpg
Slovenský cyklista Peter Sagan (vľavo) po páde v slávnej klasike Okolo Flámska. Reprofoto: Eurosport

OUDENAARDE 2. apríla (WebNoviny.sk) – Peter Sagan napokon vysvetlil, čo spôsobilo jeho pád na cyklistických pretekoch Okolo Flámska, kde obhajoval víťazstvo z minulého roka.

Nádeje lídra tímu Bora-Hansgrohe v 101. ročníku prestížneho jarného monumentu sa skončili približne 17 km pred cieľom v stúpaní na Oude-Kwaremont, keď sa dvojnásobný majster sveta dostal do kontaktu s reklamným bannerom pri trati, ale zrejme aj niečím iným.

Udrel si rameno a zničil bicykel

Sagan spadol, nepríjemne si udrel rameno a zničil bicykel. Kým dostal náhradný stroj, prišiel o možnosť zaútočiť na víťazstvo.

„Bola to moja chyba. Bol som príliš blízko bariéry. Kontroloval som situáciu, ale potom, mám pocit, sme zachytili nejaký plášť či kabát alebo niečo podobné. Ak by to bola iba bariéra, hneď by som bol na zemi, ale ja som ešte chvíľu pokračoval. Nezastavilo ma to hneď. Ak by som trafil bariéru, riadidlá by sa mi skrútili. Potom do mňa zozadu prudko narazili. Zlomil som zadné koleso a tiež prehadzovačku a nemohol som pokračovať,“ vysvetlil Peter Sagan na webe Cyclingnews.

„Okolo Flámska neostalo svojej povesti nič dlžné. Boli to komplikované preteky, ale cítil som sa dobre a bol som v pozícii, z ktorej som mohol Gilberta dostihnúť. Bohužiaľ, môj pád na Oude Kwatemonte zmaril vsetky šance. Je to veľká škoda, pretože chalani z tímu odviedli neskutočnú prácu, aby mi pomohli a udržali ma v bezpečí. Neviem, čo sa udialo, ale aj tieto udalosti patria k cyklistike,“ uvádza sa na oficiálnej facebookovej prezentácii Petra Sagana.

Zamieril do nemocnice na vyšetrenie

Zatiaľ čo Belgičan Greg van Avermaet, ktorý sa zviezol k zemi za Saganom, sa prakticky ihneď opäť posadil na bicykel a vybojoval si napokon druhé miesto za krajanom Philippom Gilbertom, Sagan došiel do cieľa vo väčšej skupine s odstupom 3:30 min na 27. mieste.

Podľa RTVS Sagan hneď po pretekoch zamieril na vyšetrenie do nemocnice, ale jeho stav si nevyžiadal hospitalizáciu. „Je v poriadku. Rozprával som sa s Petrom ešte počas jazdy a sám dobre nevedel, čo sa vlastne stalo. Jazdil dosť ďaleko od tej zábrany a možno sa pohla reklama a stiahla ho zem.. On si držal svoju lajnu. Potom už len došiel do cieľa,“ vravel Valach pre RTVS.

Víťazom slávnej klasiky vo Flámsku sa na radosť domácich fanúšikov stal Philippe Gilbert z tímu Quick-Step Floors. Majster sveta spred 5 rokov triumfoval po skvelom sóloúniku v záverečných 55 km s polminútovým náskokom pred spomenutým krajanom Van Avermaetom (BMC Racing), ktorý zdolal v špurte Holanďana Nikiho Terpstru (Quick-Step Floors) a ďalšieho holandského jazdca Dylana van Baarleho (Cannondale Drapac).

Na otázku belgických médií, či by si Sagan s van Avermaetom a Naesenom trúfal dostihnúť vedúceho Gilberta, ktorý mal v čase ich pádu náskok 53 sekúnd, dal slovenský cyklista súhlasnú odpoveď. „Myslím si, že áno. Mal som silných kolegov, áno, mohli sme sa dostať až k nemu. Osud to však nechcel.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján ValachPeter SaganPhilippe Gilbert