Jaroslav Halak
Slovenský brankár Jaroslav Halák v drese Bostonu počas prípravného zápasu NHL proti Detroitu. 27. septembra 2018 Foto: SITA/AP

NEW YORK 27. septembra (WebNoviny.sk) – Tomáš Tatar strelil gól a Peter Cehlárik si pripísal asistenciu v stredajších prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL.

Montreal prehral s Torontom (3:5), ale skóre otvoril slovenský útočník domácich Tatar v presilovej hre. Brankára Toronta Frederika Andersena prekonal strelou švihom a v novom pôsobisku zaznamenal druhý presný zásah. Okrem gólu si pripísal ďalšie tri strely, ale aj tri mínusové body.

V súboji Boston – Detroit sa zrodilo víťazstvo hostí 3:2 po predĺžení. Domáci útočník Peter Cehlárik asistoval pri presilovkovom góle Leeho Stempniaka na 2:0, bola to už štvrtá hodnotená prihrávka 23-ročného Cehlárika v predsezónnom období.

Jaroslav Halák v bránke Bruins čelil 36 streleckým pokusom, trom gólom nezabránil. V predĺžení o triumfe Red Wings rozhodol 18-ročný český talent Filip Zadina. Marko Daňo bol pri prehre Winnipegu na ľade Minnesoty (3:4). Slovenský útočník odohral 10:50 min, raz vystrelil na bránku a bol aj na trestnej lavici.

NHL – prípravné zápasy

• streda

Boston – Detroit 2:3 po predĺž. (0:0, 2:2, 0:0 – 0:1)
Peter Cehlárik odohral 11:53 min, 1 asistencia, 1 „hit“, 1 zablokovaná strela, 2x úspešný na vhadzovaní (100%), Jaroslav Halák (obaja Boston) pochytal 33 z 36 striel, úspešnosť 91,7%

New York Rangers – New York Islanders 3:4 po predĺž. (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)

Pittsburgh – Buffalo 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Montreal – Toronto 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 13:48 min, 1 gól, 4 strely, 3 mínusové body, 4 trestné minúty, 1 „hit“

Minnesota – Winnipeg 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Marko Daňo (Winnipeg) odohral 10:50 min, 1 strela, 1 „hit“, 2 trestné minúty

Colorado – Dallas 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Anaheim – Los Angeles 7:4 (2:1, 4:3, 1:0)

Video: V príprave NHL hrali dvaja Slováci, Detroit zdolal Chicago 8:6 a v Calgary padlo 12 gólov Marek Hrivík začal premiérovú sezónu v KHL dobre, teraz pauzuje pre zranenie

Násilný akt vojsk Varšavskej zmluvy treba odsúdiť, vyhlásil Danko počas výročia augusta 1968 Foto: Prezidentka Čaputová si uctila obete Berlínskeho múru, stretla sa aj s prezidentom Nemecka Minimálna mzda by mala tvoriť 60 percent priemerného zárobku, Smer-SD predloží návrh zákona August 1968: Rusi nás dostali za necelých 10 hodín (komentár) Politologička Soňa Szomolányi: Smer-SD bude stále najsilnejší, pretože jadro je neotrasiteľné vo svojej viere vo Fica Slovenské tenistky zabojujú o finálový turnaj Pohára federácie na domácej pôde proti Britkám