Video: Televízie odmietajú Trumpov predvolebný spot, je podľa nich rasistický

Donald Trump, spot
Reprofoto: www.youtube.com.

NEW YORK 5. novembra (WebNoviny.sk) – Viaceré veľké americké televízie sa rozhodli zastaviť vysielanie najnovšieho spotu prezidenta Donalda Trumpa na podporu republikánskych kandidátov v nadchádzajúcich kongresových voľbách. Ako prvá tento spot odmietla televízia CNN, ktorá vyhlásila, že je rasistický, a v pondelok sa k nej pripojila aj televízia NBC.

Bracamontes zabil dvoch policajtov

Podľa mnohých ľudí z médií je najnovší Trumpov predvolebný klip, ktorý sa zaoberá témou imigrácie, hrubo manipulatívny.

V tejto reklame vystupuje nelegálny prisťahovalec Luis Bracamontes, ktorý v roku 2014 zabil v kalifornskom Sacramente dvoch policajtov, za čo ho v roku 2018 odsúdili na smrť.

Spot sa končí zábermi na migrantov

Bracamontes šokoval Ameriku okrem iného tým, že sa na súde usmieval a hovoril o tom, že utečie z väzenia a pokúsi sa zabiť ďalších policajtov.

Trumpov predvolebný spot pomedzi šokujúce výroky Bracamontesa zaraďuje komentáre, ktoré hovoria o tom, že to boli opoziční demokrati, ktorí tomuto zločincovi dovolili dostať sa do USA a nedokázali ho vyhostiť.

Spot sa končí zábermi na migrantov, ktorí sa pokúšajú dostať cez zátarasy na hraniciach a sugestívnou otázkou: „Koho všetkého k nám ešte demokrati vpustia?“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump
Firmy a inštitúcie BBC The British Broadcasting Corporation