nhl, Ottawa
Brankár Otawy Anders Nilsson (31) sleduje strelu hráčov Anaheimu počas zápasu NHL. Ottawa, 7. február 2019. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 8. februára 8:50

OTTAWA 8. februára (WebNoviny.sk) – V rámci štvrtkového programu zámorskej NHL sa uskutočnilo až 14 stretnutí a do akcie zasiahla aj dvojica slovenských útočníkov, ale Tomáš Tatar ani Richard Pánik nebodovali.

Erik Černák (Tampa Bay) a Christián Jaroš s Mariánom Gáboríkom (obaja Ottawa) nezasiahli do zápasov svojich tímov. V šiestich dueloch určilo víťaza predĺženie, dve stretnutia dospeli až do samostatných nájazdov.

Osem zápasov, ktoré sa nerozhodli v riadnom hracom čase počas jedného dňa videla zámorská NHL iba tretíkrát v histórii. Predtým sa tak stalo 22. februára 2007 a 15. novembra 2015. V oboch prípadoch sa hralo dvanásť duelov.

Tatar štyrikrát vystrelil

Montreal v zostave s Tomášom Tatarom triumfoval nad Winnipegom na vlastnom ľade 5:2. Dvadsaťosemročný krídelník odohral necelých 16 min a do štatistík si pripísal jednu „mínusku„.

Dve minúty sedel na trestnej lavici za nedovolené bránenie, súperovho brankára ohrozil 4 strelami, pridal 1 „bodyček“ a sám zablokoval 1 strelecký pokus hráčov hostí.

Je pre mňa náročné zhodnotiť tento zápas. Súper zvíťazil a zaslúžil si to. Podržal nás skvelý brankár. Skóre 2:5 je fajn, pretože nebyť nášho gólmana, rozdiel by bol ešte väčší,“ povedal podľa nhl.com tréner Jets Paul Maurice.

Nestáva sa príliš často, aby nebol dobrý tréner, hráči a dokonca ani jedlo. Dúfam, že aspoň lietadlo funguje ako má,“ dodal frustrovane.

Canadiens opäť triumfovali

Canadiens triumfovali tretíkrát po sebe. Skóre pritom otvorili hostia, v 5. min skóroval Mark Scheifele. Už o tri minúty vyrovnal Jonathan Drouin. Ten istý hráč poslal Montreal do vedenia krátko po zmene strán.

V tretej tretine domáci pridali ďalšie tri góly, 52 sekúnd pred záverečnou sirénou dal výsledku finálnu podobu útočník Winnipegu Brendan Lemieux. Hrdinami víťazného tímu boli štvorbodoví Jonathan Drouin (2+2) a Phillip Danault (1+3).

Hráči Montrealu vyslali na brankára Winnipegu Connora Hellebuycka 53 striel, čo je ich sezónne maximum. Dvadsaťpäťročný gólman zneškodnil dovedna 48 striel, z toho 18 v prvej a 17 v druhej tretine.

Keď máte 50 striel proti takému kvalitnému tímu, znamená to, že na to idete správne,“ skonštatoval Drouin.

Pánik s tromi „hitmi“

Richard Pánik nezabránil nezdaru Arizony na domácej pôde s Columbusom 2:4. Dvadsaťosemročný slovenský krídelník absolvoval 15:25 min a nazbieral až tri mínusové body. Prezentoval sa tromi „hitmi„.

V ostatných zopár zápasoch sme pokojne mohli vyhrať, ale nepodarilo sa nám to. Musíme nájsť spôsob, ako to otočiť. Zatiaľ sa nám to nedarí a súperi nám berú všetky body,“ zhodnotil tréner Coyotes Rick Tocchet. Arizona prehrala už piatykrát po sebe.

Hráči Blue Jackets si už v prvej tretine utvorili pohodlné dvojgólové vedenie, ale Arizona ho zmazala zásahmi Jordana Oesterleho a Conora Garlanda v prvej polovici prostredného dejstva.

Ešte v druhej tretine vrátil vedenie hosťom v presilovej hre Josh Anderson. Triumf Columbusu poistil zásahom v záverečnej tretine Boone Jenner.

Sumáre NHL

• štvrtok

Buffalo – Carolina 5:6 po predĺžení (0:1, 2:1, 3:3 – 0:1)
Góly: 29. Rodrigues (Sheary, Ristolainen), 36. Pominville (Bogosian), 46. Skinner (Ristolainen, Pilut), 56. Scandella (S. Reinhart, Mittelstadt), 60. Skinner (S. Reinhart, Eichel) – 5. Faulk (Aho, Williams), 22. T. Teräväinen (Martinook, Svečnikov), 42. McKegg (T. Van Riemsdyk, De Haan), 52. B. McGinn (Martinook, Svečnikov), 55. Niederreiter (T. Teräväinen, Aho), 64. T. Teräväinen

Florida – Pittsburgh 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 6. Dadonov (Matheson, Brassard), 38. Sceviour (Barkov, Sheahan), 65. Matheson (Huberdeau, Barkov) – 34. McCann (Letang, Dumoulin), 49. M. Pettersson (Letang, Guentzel)

New Jersey – New York Islanders 1:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 6. Rooney (Gabriel, Bratt) – 14. Barzal (Pulock, B. Nelson), rozhod. sam. nájazd: Josh Bailey

Philadelphia – Los Angeles 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 27. Couturier (Giroux, Provorov), 60. J. Voráček (Giroux, Gostisbehere) – 9. Wagner (Clifford, Walker), 33. Kempe (Leipsic, Toffoli), rozhod. sam. nájazd: Toffoli

Washington – Colorado 4:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)
Góly: 7. Burakovsky (Oshie, Niskanen), 29. Kuznecov (Ovečkin, Carlson), 41. Niskanen (J. Vrána, Kuznecov), 65. Kuznecov (Ovečkin) – 21. MacKinnon (Barrie, Landeskog), 46. Rantanen (Landeskog), 58. C. Wilson (Calvert)

Detroit – Vegas 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)
Góly: 12. Nyquist (Abdelkader, D. Larkin), 45. Rasmussen (Nielsen, Green), 60. Vanek (Rasmussen, D. Larkin) – 23. Marchessault (W. Karlsson, C. Miller), 28. W. Karlsson (Paul Stastny, Schmidt), 31. Marchessault (R. Smith, Engelland), 52. McNabb

Montreal – Winnipeg 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Góly: 8. Drouin (Gallagher, Danault), 21. Drouin (Danault), 45. S. Weber (Drouin, Danault), 52. Danault (Gallagher, Mete), 55. Kotkaniemi (Danault, S. Weber) – 5. Scheifele (Connor, Chiarot), 60. B. Lemieux (Copp, Trouba)
Tomáš Tatar (Montreal) 15:56 min, -1, 2 trestné minúty, 4 strely na bránku, 1 „hit“, zablokoval 1 strelu súpera

Ottawa – Anaheim 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 8. B. Tkachuk (Mark Stone, White), 39. Duchene (Tierney, Chabot), 47. Mark Stone (Tierney, Ceci), 60. Duchene (Ceci)

Tampa Bay – St. Louis 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)
Gól: 65. B. Schenn (Parayko, Tarasenko)

Minnesota – Edmonton 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 43. J. Eriksson Ek (Zucker, Kunin) – 3. Nurse (McDavid, Kassian), 25. Rattie (Nugent-Hopkins), 46. Draisaitl (Chiasson, Nugent-Hopkins), 59. Kassian (McDavid)

Nashville – Dallas 3:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 – 1:0)
Góly: 18. C. Smith (Fiala, Y. Weber), 49. Arvidsson (F. Forsberg, Johansen), 61. Johansen (Arvidsson, Josi) – 45. Heiskanen (Seguin, R. Polák), 50. Fedun (Cogliano, Dickinson)

Chicago – Vancouver 4:3 po predĺžení (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0)
Góly: 18. DeBrincat (D. Strome, P. Kane), 19. Saad (Anisimov, Seabrook), 35. DeBrincat (D. Strome, C. Murphy), 64. J. Toews (D. Strome) – 23. Biega (Boeser, Leivo), 25. Leivo (Virtanen, Ch. Tanev), 59. Pettersson (Stecher, Leivo)

Arizona – Columbus 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Góly: 25. Oesterle (Cousins, Fischer), 27. Garland (Oesterle) – 4. Sedlák (Hännikäinen), 18. D. Savard (J. Anderson, Jenner), 31. J. Anderson (S. Jones, Wennberg), 54. Jenner
Richard Pánik (Arizona) 15:25 min, – 3, 3 „hity“

Calgary – San Jose 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
Góly: 5. Jankowski (Giordano, Brodie), 38. Brodie (D. Ryan, Neal) – 13. E. Kane (J. Thornton, Burns), 14. Burns, 15. Hertl (R. Šimek, Donskoi), 37. E. Kane (Donskoi, Hertl), 59. Hertl (E. Kane, Burns)