Víťazná séria Pittsburghu sa skončila, Višňovský žiaril

Scott Hartnell
Scott Hartnell Foto: SITA/AP

NEW YORK 19. marca (WEBNOVINY) – V nedeľu sa skončila jedenásťzápasová víťazná šnúra hokejistov Pittsburghu, v pomere 3:2 po predĺžení ich zdolala Philadelphia.

„Tučniaci“ pritom viedli po dvoch tretinách už 2:0. Na kolená ich položili dva góly Hartnella, ktorý najprv v 45. min vyrovnal na 2:2 a v poslednej sekunde predĺženia strelil aj víťazný gól. „Zápas mal atmosféru play-off. Všetci si myslia, že vo vyraďovacej časti vypadneme už v 1. kole, ale týmto triumfom sme sa priblížili k tomu, aby sme v štvrťfinále konferencie mali v rozhodujúcom siedmom zápase výhodu domáceho prostredia,“ uviedol po zápase autor rozhodujúceho presného zásahu.

Kým v predchádzajúcich dvoch dueloch po návrate po zranení nazbieral Sidney Crosby päť asistencií, tentoraz vyšiel bodovo naprázdno. „Aj napriek prehre si myslím, že sme nehrali zle. Aj na tomto výkone môžeme stavať do budúcnosti,“ povedal Crosby.

Zo slovenských hokejistov sa v nočných dueloch NHL bodovo presadil len Marián Hossa, ktorý jednou asistenciou prispel k víťazstvu Chicaga 5:2 nad Washingtonom. Slovenský útočník sa podieľal na víťaznom presnom zásahu Patricka Kana v 28. min. Washington síce po prehre zotrval na ôsmom mieste v tabuľke Východnej konferencie, ale stále viac si komplikuje cestu za postupom do play-off.

Zaujímavosťou duelu bola skutočnosť, že všetci štyria rozhodcovia na ľadovej ploche mali na chrbte číslo 47 ako symbol úcty k čiarovému rozhodcovi Danovi Schachtemu. Ten v nedeľu na ľade Chicaga viedol svoj posledný duel. V profilige rozhodoval spolu 2009 zápasov, najviac zo všetkých amerických strážcov pravidiel. Premiéru absolvoval 6. októbra 1982 tiež v Chicagu.

Anaheim podľahol na vlastnom ľade Nashvillu 1:3, nezabránil tomu ani obranca Ľubomír Višňovský, ktorého vyhlásili za tretiu hviezdu stretnutia. „Sú to dôležité dva body, keďže sa chceme bodovo dotiahnuť na Detroit aj St. Louis. Chceme vyhrať každý zápas, v tom dnešnom nás podržal vynikajúci brankár Anders Lindbäck,“ povedal po zápase švédsky krídelník Predators Patric Hornqvist.

Calgary prehralo doma s Columbusom 1:2 po samostatných nájazdoch, podobne ako Edmonton s Phoenixom (2:3 po sam. nájazdoch). Štvrté nedeľňajšie víťazstvo hosťujúceho tímu dosiahla Carolina vo Winnipegu (4:3).

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Philadelphia – Pittsburgh 3:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)

Chicago – Washington 5:2 (2:0, 2:2, 1:0) – Marián Hossa (Chicago) 0+1

Anaheim – Nashville 1:3 (1:0, 0:0, 0:3) – Ľubomíra Višňovského (Anaheim) vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu

Calgary – Columbus 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 0:1)

Edmonton – Phoenix 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:0, 0:2 – 0:0, 0:1)

Winnipeg – Carolina 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)