Vláda Smeru musí skončiť, Bugár predstavil alternatívu

Bela bugar
Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 28. marca (WEBNOVINY) – Slovensko podľa predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára musí opäť rásť. „Po období reforiem zavládlo pomerne dlhé obdobie stagnácie, ktorú vládna strana nazýva stabilizáciou,“ povedal v sobotu po rokovaní republikovej rady strany Bugár.

Preto je podľa neho veľmi dôležité ukončiť vládu Smeru-SD, ktorá neurobila žiadne systémové zmeny pre zlepšenie života obyvateľov Slovenska.

„Len taká vláda, ktorej cieľom nebude moc, ale systémové zmeny v krajine, môže posunúť Slovensko dopredu,“ konštatoval Bugár. Ako reálnu alternatívu vládnej strany označil Bugár spoluprácu medzi stranami KDH, Sieť a Most. Programová blízkosť strán a schopnosť spolupracovať sú podľa jeho slov základné predpoklady pre fungujúcu vládu, ktorá môže vzniknúť po budúcoročných parlamentných voľbách.

„Vládny populizmus ani marketingové ťahy už nestačia. Slovensko potrebuje čitateľný program a odvahu stáť si za ním, aj keď neprináša okamžité výsledky. Most-Híd taký program má – Občianska vízia,“ povedal Bugár.

Líder opozičnej strany zdôraznil, že od roku 2006 vládne na Slovensku s krátkou prestávkou Smer-SD, ktorý nesie plnú zodpovednosť za množstvo problémov v krajine, akými sú napríklad rastúca šedá ekonomika či rozsiahla korupcia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla Bugár
Firmy a inštitúcie Most-Híd