Vlhovej tréner Magoni je spokojný s pódiami v Špindlerovom Mlyne, musia však pracovať na slalome

vlhová, holdenerová, shiffriová
Zľava: Švajčiarka Wendy Holdnerová, Američanka Mikaela Shiffrinová a Slovenka Petra Vlhová na stupni víťazov po slalome v Špindlerovom Mlyne. Foto: SITA/AP

ŠPINDLEROV MLYN 9. marca (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová má za sebou ďalšiu mimoriadne úspešnú zastávku v seriáli Svetového pohára.

V českom Špindlerovom Mlyne v piatok vyhrala obrovský slalom a na pódium sa prebojovala aj v sobotňajšom slalome. V ňom napriek chybám v technike skončila na výbornom treťom mieste a potešila tisícky slovenských fanúšikov v 10-tisícovom dave v lyžiarskom areáli Svätý Peter.

Ťažký sneh ju spomaľoval

Vlhovej trénera Livia Magoniho potešil zisk veľkej porcie bodov do hodnotenia SP. „V Špindli sme sa dvakrát dostali na pódium a získali 160 bodov, takže v tomto smere to bolo veľmi dobré. Stále Petre hovorím, aby každý víkend získala aspoň 100 bodov, takže som spokojný,“ povedal taliansky odborník pre slovenské médiá v Špindlerovom Mlyne.

Zo sobotňajšieho slalomu v podaní Petry Vlhovej však nemal dobrý pocit. „Dnes to bolo poriadne náročné. V prvom kole Petra nešla dobre, mala problém v dolnej časti trate. Ťažký sneh ju tam spomaľoval. V druhej jazde sa snažila to pustiť, ale aktuálne sa Petra v slalome trápi. Musíme na tom pracovať,“ podotkol Magoni.

Jeho zverenkyňa už v závere sezóny nejazdí slalomy s takou ľahkosťou ako v nedávnej minulosti. Zlom nastal začiatkom februára v slovinskom Maribore, kde skončila piata. „Odvtedy akoby strácala sebadôveru v tejto disciplíne. Po Maribore to pokračovalo na majstrovstvách sveta v Aare a aj tu v Špindlerovom Mlyne.“ Naznačil aj to, ako sa v tomto smere môže Petra zlepšiť. „Viem, kde robí chyby a na nich musíme pracovať,“ skonštatoval.

Šanca na celkový triumf v obrovskom slalome

Tím elitnej slovenskej lyžiarky čaká posledný súťažný týždeň v ročníku SP 2018/2019, tentokrát v stredisku Soldeu v Andorre. Vlhová v rámci finále SP absolvuje slalom a obrovský slalom. Rýchlostné disciplíny vynechá. Tréneri sa presunú do dejiska pretekov autom, Petra s bratom Borisom už v pondelok letecky.

Pred Soldeu budeme tri dni trénovať v La Moline s Francúzmi Alexisom Pinturaultom, Thomasom Fanarom a Švajčiarom Ramonom Zenhäusernom. Po obrovskom slalome a slalome potom pôjdeme priamo do talianskeho Klausbergu, kde budeme testovať lyže na novú sezónu,“ poznamenal Magoni.

A o čo sa ešte bude Petra Vlhová na sklonku najúspešnejšej sezóny v kariére v Soldeu snažiť? „V celkovom hodnotení už nie je o čo bojovať, rovnako ani v slalome. Šanca na celkový triumf ešte je v obrovskom slalome,“ dodal Magoni

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Livio MagoniPetra Vlhová