Máte nesprávne nastavené poistenie? Podľa odborníka to znamená len jediné a nie je to pre vás dobrá správa

žena, strach, poistenie, papiere
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Nesprávne nastavené poistenie klientom škodí. Ako povedal Tomáš Jezerčák zo spoločnosti Partners Group SK, najdrahšie je nepoistiť sa, no aj nesprávne nastavené podmienky znamenajú finančnú stratu. Zmluvy odporúča pravidelne kontrolovať.

Môže to narobiť veľkú škodu

Štandardne máme poistené autá, nehnuteľnosti, život, zdravie, no nie vždy je jasné, aké plnenie nám v prípade nehody z poistnej zmluvy plynie.

„Dôležité je kvalitné nastavenie akejkoľvek zmluvy, lebo aj nesprávne nastavené cestovné poistenie môže pri problémoch v zahraničí narobiť veľkú škodu,“ upozorňuje Jezerčák. Napríklad keď sa v zahraničí zraníme pri aktivite, ktorú nemáte zahrnutú v poistnom krytí.

Ľudia často nevedia, čo podpisujú

Životné poistenie má zase ochrániť náš majetok v prípade straty príjmu v dôsledku dlhodobého ochorenia, v tom najhoršom prípade zabezpečiť rodinu v prípade úmrtia.

„Zo skúseností však viem, že ľudia málokedy venujú zmluvám dostatočný čas na to, aby si poriadne prečítali a aj pochopili, čo si poisťujú. Poistenec si často nevie správne vyhodnotiť, ktoré riziká sa ho týkajú a ktoré pripoistenia naozaj potrebuje,“ vysvetľuje Jezerčák.

Pravidelná aktualizácia je dôležitá

Poistné zmluvy je potrebné pravidelne aktualizovať. Ak aj u klienta nenastala zmena, je pravdepodobné, že poisťovňa urobila úpravy v jednotlivých doplnkových poisteniach.

„Často sa stretávame s tým, že klient sa roky nestará o svoje zmluvy a keď sa niečo stane, je prekvapený,“ upozornil Jezerčák.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PARTNERS GROUP SK