Kiska stráca na Kotlebu dve percentá. SaS, SNS a KDH sú tesne nad piatimi percentami

Robert Fico, Béla Bugár, Andrej Danko, Andrej Kiska, Igor Matovič, Boris Kollár, Marian Kotleba, Alojz Hlina, Michal Truban, Richard Sulík
Robert Fico, Béla Bugár, Andrej Danko, Andrej Kiska, Igor Matovič, Boris Kollár, Marian Kotleba, Alojz Hlina, Michal Truban, Richard Sulík. Foto: SITA - koláž WBN.

Voľby do NR SR by s 18-timi percentami vyhrala strana Smer – sociálna demokracia, na druhom mieste by skončila strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko s 12,8 percentami. Tretie miesto by obsadila strana Za ľudí s 10,8 percentnou podporou. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu, ktorý pre reláciu Na telo televízie Markíza uskutočnila agentúra Focus od 15. do 22. januára na vzorke 1013 respondentov.

Do parlamentu by sa celkovo dostalo deväť politických subjektov. Na ďalších miestach sa umiestnili koalícia strán PS/Spolu (9,8%), hnutie OĽaNO (9%), hnutie Sme rodina (7,6%), KDH (5,7%), SaS (5,5%) a SNS (5,2%). Brány parlamentu by neprekročila vládna strana Most-Híd (4,4%), Maďarská komunitná spolupatričnosť (4%), Dobrá voľba (4%) či strana Vlasť (2%).

Preferencie volebných strán

18%
12,8%
10,8%
9,8%
9%
7,6%
5,7%
5,5%
5,2%
4,4%
4%
4%
2%

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Dobrá voľbaKDH Kresťanskodemokratické hnutieKotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoMaďarská komunitná spolupatričnosťMost-HídOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSMER-SDSNS Slovenská národná stranaSPOLU – občianska demokraciaVlasť - Harabinova politická stranaZa ľudí