Aktualizované: Voľby v Medzanoch sa predĺžili, opitý obecný poslanec hodil volebnú urnu na cestu

Prezidentské voľby 2019
Foto: ilustračné, SITA/Martin Medňanský
  • aktualizované: 16. marca 23:17

BRATISLAVA 16. marca (WebNoviny.sk) –  Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) vyzvalo poslanca obecného zastupiteľstva obce Medzany (okr. Prešov) Antona Vaňa, ktorý hrubým spôsobom narušil priebeh prezidentských volieb, aby sa urýchlene vzdal poslaneckého mandátu.

Vaňo v komunálnych voľbách kandidoval za OĽANO. Ako uviedol hovorca OĽANO Matúš Bystriansky, takéto správanie nie je hodné poslanca obecného zastupiteľstva.

Zasahovala polícia

Podľa medializovaných informácií v popoludňajších hodinách Vaňo pod vplyvom alkoholu zobral volebnú urnu z miestnosti a hodil ju na cestu. Na mieste preto zasahovali policajti. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin marenia prípravy a priebehu volieb a referenda.

Voľby boli v Medzanoch prerušené v čase od 18:50 do 20:06, keďže bolo potrebné overiť, či nedošlo k odcudzeniu lístkov alebo manipulovaniu hlasovania.

„Volič odcudzil hlasovaciu urnu aj s hlasovacími lístkami, vyniesol ju z miestnosti, pričom došlo k jej poškodeniu,“ povedala médiám riaditeľka odboru volieb MV SR Eva Chmelová s tým, že počas jednej hodiny a 16 minút bolo potrebné overiť, či nedošlo k odcudzeniu lístkov alebo manipulovaniu hlasovania.

„O túto dobu je potrebné predĺžiť aj hlasovanie v obci,“ povedala Chmelová s tým, že zároveň je potrebné predĺžiť aj moratórium. Predĺženie sa už totiž týka dvoch okrskov, druhým je okrsok v Malackách.

Skrýval sa v kríkoch

„Vec na mieste prevzal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva v Prešove, ktorý vykonáva všetky potrebné procesné úkony,“ uviedla pre agentúru SITA krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Ako Polícia SR ďalej informovala na svojej facebookovej stránke, policajti muža chytili, keď sa skrýval v kríkoch. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin marenia prípravy a priebehu volieb a referenda.

Moratórium sa preto predlžuje do 23:16, až po skončení moratória začne štatistický úrad zverejňovať výsledky prvého kola prezidentských volieb.

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR