Vonnová nestráca nádej a verí v zotrvanie na „bielych svahoch“, odhalila príčinu bolesti

Lindsey Vonnová
Americká lyžiarka Lindsey Vonnová. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 23. januára (WebNoviny.sk) – Americká zjazdárka Lindsey Vonnová po minulotýždňových víkendových pretekoch Svetového pohára v talianskej Cortine d’Ampezzo pripustila, že zvažuje okamžité ukončenie kariéry pre pretrvávajúce problémy s oboma kolenami.

Chopí sa šance

Najnovšie však na sociálnej sieti Instagram zverejnila príspevok, že má naďalej nádej a verí v zotrvanie na „bielych svahoch“.

„Beriem to deň po dni a uvidím, ako to pôjde. Viem, že možno neukončím kariéru tak, ako som si predstavovala. Ak je tu však šanca pokračovať ďalej, chopím sa jej,“ uviedla víťazka 82 podujatí v rámci Svetového pohára.

Pozná pôvod ťažkostí

Tridsaťštyriročná Vonnová popísala aj dôvod, prečo ju v Taliansku sprevádzali nepríjemné bolesti. „Problémy spôsobil peroneálny nerv, ktorý som si pravdepodobne poškodila pri poslednom skoku v prvom tréningu v Cortine. Bolesť sa postupne zhoršovala, v nedeľu bola moja noha úplne slabá a svaly vypovedali službu. Teraz poznáme pôvod ťažkostí, ale potrebujeme ich odstrániť. Zatiaľ sme nenašli riešenie, takže nie som schopná štartovať vo štvrtkovom tréningu v Garmisch-Partenkirchene,“ prezradila rodáčka z Vailu, ktorá potrebuje absolvovať minimálne jeden tréning na to, aby sa predstavila v dvoch víkendových pretekoch (zjazd a super G) v nemeckom lyžiarskom stredisku. Ak nevyužije štvrtkovú možnosť, poslednú šancu má v piatok.

Vonnovej cieľom je zúčastniť sa na februárových majstrovstvách sveta vo švédskom Aare. Najúspešnejšia zjazdárka histórie Svetového pohára by mala ukončiť bohatú kariéru v decembri v kanadskom Lake Louise. Podmienkou na splnenie tohto želania však bude jej dobrý zdravotný stav.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lindsey Vonnová