Bratislavský kraj investuje ďalší milión eur do škôl aj internátu, zrekonštruuje učebne či šatne

Foto: ilustračné, Getty Images

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v auguste zrekonštruuje za viac ako milión eur sedem škôl, internát na Saratovskej 26/B aj Domov sociálnych služieb Integra.

Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman v tlačovej správe. Podľa slov predsedu kraja Juraja Drobu ide o menšie opravy vnútorných aj vonkajších priestorov.

V školskom internáte na Saratovskej 26/B v Bratislave práve rekonštruujeme trafostanice za takmer 50-tisíc eur. V bratislavskom Domove sociálnych služieb Integra pribudne v rámci rekonštrukcie kuchyne za takmer 46-tisíc eur aj nové nerezové vybavenie,“ uviedol Droba.

Opravia fasádu a zvody

V Základnej škole a gymnáziu s vyučovacím jazykom maďarským v Bratislave na Dunajskej ulici opravia poškodené časti fasády a zvody za viac ako 12-tisíc eur.

V bratislavskej Strednej odbornej škole podnikania na Strečnianskej 20 pribudnú nové okná za takmer 123-tisíc eur. Stredná odborná škola na Myslenickej 1 v Pezinku dostane vynovené vstupné priestory, sociálne zariadenia a šatne pre hráčov v športovej hale za 95-tisíc eur.

V internáte tejto školy takisto opravia vstupné priestory a zrekonštruujú aj tri odborné učebne za 111-tisíc eur.

Modernizácia športového areálu

V bratislavskej Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej K. Adlera zmodernizujú vonkajší športový areál za 365-tisíc eur. Stredná odborná škola elektrotechnická na Rybničnej 59 v Bratislave bude mať po prázdninách vymenený rozvod ústredného kúrenia, teplej úžitkovej vody a cirkulačné potrubie teplej vody za viac ako 170-tisíc eur.

V Strednej priemyselnej škole strojníckej na Fajnorovom nábreží 5 v Bratislave odvodnia balkón a strechy za 6-tisíc eur. Aktuálne vypracovávajú aj projektovú dokumentáciu na presklené zádverie, náklady na jeho realizáciu odhadujú na 3 500 eur.

V Strednej odbornej škole kaderníctva a vizážistiky na Svätoplukovej 2 v Bratislave vymenia rozvody vody a kanalizácie a vynovia sociálne zariadenia za 111-tisíc eur.

Rekonštrukcie za státisíce eur

Bratislavský kraj ukončil v júni rekonštrukciu piatich objektov vo svojej správe. Minuli na to celkovo takmer 450-tisíc eur. Rekonštrukčné práce sa vtedy dotkli už spomínaného internátu na Saratovskej, kde vymenili podzemné hydranty za takmer 30-tisíc eur, na Domove sociálnych služieb Integra zateplili strechu aj fasádu za 324-tisíc eur.

V Strednej priemyselnej škole stavebnej a geodetickej v Bratislave na Drieňovej 35 realizovali opravu poškodeného rozvodu potrubia a cirkulácie a napojenie kanalizácie na šachty v celkovej hodnote takmer 53-tisíc eur. V areáli budovy Gymnázia v Pezinku na Seneckej 2 opravili betónový múrik a zábradlie anglického dvorca za takmer 16-tisíc eur.

Na budove Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej v Modre na Kostolnej 3 opravili strechu nad kuchyňou a jedálňou. Oprava zatekajúcej strechy stála 25-tisíc eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)