Čo bude s povinnou treťou hodinou telesnej výchovy? Podľa OĽaNO minister Grohling túto požiadavku ignoruje

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Poslanci za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina a Za ľudí vyzvali ministra školstva Branislava Gröhlinga, aby sa čo najskôr zaviedla tretia hodina telesnej výchovy týždenne na základné a stredné školy.

Členovia parlamentného výboru pre vzdelávanie a šport 19. mája uznesením žiadali ministra školstva, aby prijal opatrenia na zaradenie tretej hodiny telesnej výchovy. Minister mal následne do 30 dní informovať o krokoch v tejto veci. Gröhling sa však stále nevyjadril. Informoval o tom hovorca hnutia OĽaNO Matúš Bystriansky v tlačovej správe.

Nevyhnutný krok pre zdravie detí

„Už je to presne jeden rok, čo prebieha intenzívna diskusia ohľadom telesnej výchovy. Výsledky odborníkov, ktorí sa na júnovej konferencii z minulého roka zhodli na tom, aby bola čo najskôr prinavrátená tretia hodina telesnej výchovy a aby do troch rokov mali deti na školách ďalšie dve hodiny pohybových aktivít do týždňa, ostali do dnešného dňa zo strany ministerstva odignorované,“ uviedol splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport Karol Kučera (OĽANO) s tým, že k uzneseniu školského výboru na zavedenie tretej hodiny telesnej výchovy boli priložené aj podporné stanoviská z ministerstva zdravotníctva, obrany a vnútra.

„Vzhľadom na stúpajúci výskyt obezity a cukrovky, ako aj sedavého spôsobu života, ale aj z pohľadu dvoch rokov pandémie, považujeme zavedenie tretej hodiny telesnej výchovy ako nevyhnutný krok pre zdravie našich detí,“ dodal Kučera.

Problémom je neúčasť SaS

Navyše v posledných týždňoch nebolo možné prediskutovať uznesenie na navrátenie tretej hodiny telesnej výchovy na koaličných radách, keďže strana Sloboda a Solidarita sa ich nezúčastňuje.

„Budem preto žiadať pána vedúceho úradu vlády, aby zaradil tento bod do programu na rokovanie najbližšej vlády,“ uzavrel Kučera.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav GröhlingKarol Kučera
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaSme rodina - Boris KollárZa ľudí