Matovič navrhol povinné rúška v triedach, ale nakoniec to nebude platiť pre všetkých žiakov (video)

Premiér Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 13. augusta 19:44

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) na konzíliu epidemiológov a odborníkov navrhol, aby sa pre istotu a ochranu detí v prvých dvoch týždňoch nového školského roka nariadila povinnosť mať v triedach rúška.

Viac o téme: Koronavírus

Bič na nezodpovedných rodičov

Ako napísal na sociálnej sieti Facebook, začiatok septembra bude najťažšou zaťažkávacou skúškou v našom boji s COVID-19, pretože státisíce detí sa vrátia do škôl a desiatky tisíc z nich z dovoleniek zo zahraničia.

Podľa premiéra ak aj väčšina rodičov bude zodpovedná a nepošle deti do školy, môžu sa nájsť aj takí ktorí zataja, že boli v takej krajine a ohrozia ostatné deti.

Súhlasíte s návrhom premiéra Matoviča, že v prvých dvoch týždňoch nového školského roka by mali byť rúška povinné aj v triedach?

„Pani prezidentka vetovala zákon, ktorý by nám nezodpovedníkov identifikoval, bohužiaľ,“ kritizuje Matovič a preto teda navrhol povinnosť nosiť rúška. „Viem, že to nebude úplne príjemné, ale je to mimoriadne dôležité opatrenie. Zďaleka sa totiž nepotvrdila teória, že deti COVID-19 neprenášajú. Dík za pochop,“ dodal na záver.

Dotazník s dvoma otázkami pre rodičov

Konzílium odborníkov nakoniec rozhodlo, že počas prvých dvoch týždňov nového školského roka budú rúška povinné v triedach len pre všetkých žiakov druhého stupňa základných škôl a tiež študentov stredných škôl.

Ako na štvrtkovej podvečernej tlačovej konferencii povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO), pre žiakov prvého stupňa a deti v materských školách povinnosť mať rúško v triede platiť nebude. Avšak mimo triedy, napríklad na chodbách v priestoroch školy už rúško mať musia.

Ďalším opatrením, ktoré schválilo konzílium odborníkov je, že rodičia budú pri nástupe detí do škôl odpovedať na dotazník s dvoma otázkami, a to či bolo dieťa od 17. augusta mimo Slovenska a či sa zúčastnilo hromadného podujatia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič