Ministerstvo zjednoduší učiteľom i žiakom vzdelávací portál Viki, pribudnú aj nové materiály

Foto: ilustračné, Getty images

Vzdelávacia platforma Viki by mala byť od budúceho školského roka jednoduchšia, pribudnúť majú aj nové vzdelávacie materiály.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ SR) to uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslal odbor komunikácie a marketingu rezortu.

Zaviesť chce aj individuálne nahlasovanie

V platforme má zároveň pribudnúť možnosť hodnotiť digitálne vzdelávacie materiály aj možnosť prehĺbenia navigačnej štruktúry v kolekciách, ktoré si učiteľ pre danú lekciu sám vytvorí.

Rezort plánuje aj zavedenie individuálneho nahlasovania prípadných nedostatkov či návrhov na vylepšenie pre jednotlivé komponenty a moduly. Zámerom je snaha o kontinuálne rozvíjanie a zdokonaľovanie platformy.

Modernizácia vzdelávania

„Okrem toho sa rezortu školstva podarilo na základe rokovaní s poskytovateľom významne ušetriť finančné prostriedky na fixné servisné prevádzkové náklady. Tie plánuje využiť na doplnenie nových funkcionalít vzdelávacej platformy, a tým napomôcť modernizácii vzdelávacieho procesu a skvalitneniu dištančného vzdelávania na základných a stredných školách,“ uviedlo MŠVVaŠ v tlačovej správe.

Vzdelávacia platforma Viki slúži učiteľom, žiakom, rodičom pri výučbe na diaľku počas pandémie a zároveň prináša moderné a interaktívne prvky do vzdelávania. Plánované rozšírenie funkcionalít preto primárne vychádza z požiadaviek ambasádorov pôsobiacich v radoch učiteľov naprieč slovenskými školami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR