Žiaci si ešte stále môžu podať prihlášku na strednú školu, Trnavský kraj má voľných stovky miest

Foto: Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič

Trnavský samosprávny kraj má vo svojich 35 stredných školách voľných ešte 551 miest pre budúcich prvákov. Termín na podanie prihlášok v druhom kole prijímacích skúšok pre budúci školský rok uplynie podľa riaditeľa odboru školstva Stanislava Pravdu dnes.

Rodičia podávajú prihlášku potvrdenú príslušnou základnou školou priamo do tej strednej školy, v ktorej sa bude konať druhé kolo prijímacích skúšok.

Voľné miesta v študijnom odbore praktická sestra má napríklad Stredná zdravotnícka škola v Dunajskej Strede, školy môžu prijať ešte aj budúcich murárov, záhradníkov, mechanikov – nastavovačov, agromechanizátorov a žiakov viacerých ďalších študijných a učebných odborov. Termín konania prijímacích skúšok je pre všetky stredné školy stanovený na utorok 22. júna.

Trnavská župa pôvodne ponúkla terajším deviatakom základných škôl pestrú paletu študijných a učebných odborov vo svojich 45 stredných školách. V novom školskom roku môžu župné školy prijať 3 721 žiakov, čo je o 154 viac ako pred rokom. Počet miest samosprávny kraj navýšil predovšetkým v stredných zdravotníckych školách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Stanislav Pravda
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)