Škôlky a niektoré stupne škôl na Slovensku sa otvoria, deťom budú každé ráno merať teplotu (video)

V Košiciach sa do lavíc vrátilo viac ako 2 400 detí. Foto: ilustračné, Getty images
  • aktualizované 18. mája, 17:01

Škôlky a niektoré stupne škôl budú otvorené od 1. júna. Po pondelkovom rokovaní s konzíliom epidemiológov to povedal predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Odôvodnil to nízkym číslom pozitívne testovaných ľudí.

Premiér informoval, že od stredy 20. mája sa spustí štvrtá fáza uvoľňovania opatrení v súvislosti so šírením ochorenia. Podľa Matovičových slov by sa mali otvoriť všetky škôlky a základné školy od prvého do piateho ročníka.

Dištančná forma pre druhý stupeň ZŠ

Škola bude dobrovoľná, rodičia teda budú môcť aj naďalej ostať s deťmi doma. Pre žiakov šiesteho až deviateho ročníka bude vzdelávanie aj naďalej prebiehať dištančnou formou.

Viac o téme: Koronavírus

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) doplnil, že okrem škôlok a nižšieho stupňa základných škôl, budú otvorené aj špeciálne materské školy a prvý až piaty ročník špeciálnych základných škôl. „V materskej škole môže byť v triede maximálne 15 detí, v základnej škole 20. Deti rúška mať nemusia, no zamestnanci a pedagógovia áno. Deťom budú taktiež každé ráno merať teplotu,“ ozrejmil minister.

Podmienky pre umelecké školy

Ak deti žijú v spoločnej domácnosti so starými rodičmi, tak do materskej, respektíve základnej školy by ísť nemali. Kontaktovať rodičov v súvislosti so záujmom umiestniť dieťa do školy budú riaditelia. Minister potvrdil, že riaditelia tak robia od minulého týždňa.

Pre žiakov šiesteho až deviateho ročníka bude podľa Gröhlinga vzdelávanie prebiehať dištančnou formou. Čo sa týka základných umeleckých škôl, potrebujú podľa ministra ešte pár dní na stanovenie podmienok, za akých bude možné vyučovanie uskutočniť. „Poďme naozaj do škôl,“ dodal na záver Gröhling.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav GröhlingIgor Matovič