Školy budú do výzvy ministerstva na nákup kníh zapojené automaticky, žiadosti posielať nemusia

Foto: ilustračné, Thinkstock

Školy nemusia znova posielať žiadosti o zapojenie sa do výzvy na zakúpenie kníh do škôl a školských knižníc v rámci druhého projektu „Čítame radi 2“.

Ako informoval vo svojom profile na sociálnej sieti minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS), školám tak chcú uľahčiť prácu.

Nevybavené žiadosti

Dodal, že v rámci výzvy im v decembri 2020 prišlo trikrát viac žiadosti, ako vtedy vedeli vykryť. Z tohto dôvodu školám na tento účel vyčlenia 400-tisíc eur, tak ako to avizoval v pondelok 11. januára.

„Ale, aby sme vám uľahčili prácu, nemusíte o nič žiadať. Využijeme žiadosti, ktoré ste nám už poslali v decembri. Spolu s decembrovou výzvou tak podporíme asi tisíc škôl,“ napísal Gröhling. Dodal, že majú aj požiadavku na dobudovanie 273 školských knižníc z Fondu obnovy v objeme 28 miliónov eur.

Príspevok na vzdelávanie

Ministerstvo školstva plánuje čitateľskú gramotnosť zlepšiť aj cez podporu učiteľov. Úpravou školského zákona chcú umožniť, aby vzdelávanie učiteľov a profesijný rozvoj mohli zastrešovať aj neštátne organizácie.

„Mnohí z vás takéto kurzy a vzdelávanie dlhodobo využívajú, no neboli uznávané, po novom sa to zmení,“ vysvetlil. Doplnil, že riešia aj požiadavku zameranú na podporu vzdelávania učiteľov v sume 46 miliónov eur. Malo by ísť o príspevok v objeme 300 eur na vzdelávanie učiteľa na rok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR