Teleškola v podobe, v akej ju pôvodne Gröhlingo ministerstvo plánovalo zaviesť, nebude

Minister školstva Branislav Gröhling. Foto: archívne, SITA/Martin Havran.

Teleškola v podobe, v akej ju pôvodne ministerstvo školstva plánovalo zaviesť, nebude. Ako pre agentúru SITA povedal šéf rezortu Branislav Gröhling (SaS), momentálne však pracujú na obdobnom projekte.

Spustenie tzv. teleškoly vo forme internetového vysielania na webovej platforme Youtube pre žiakov základných škôl ministerstvo avizovalo ešte pred Veľkou nocou, kedy sa žiaci pre prvú vlnu pandémie koronavírusu vzdelávali z domu.

„Myšlienky na teleškolu som sa stále nevzdal. Nebude to však v takej forme, ako som si na začiatku predstavoval. Na obdobnom projekte momentálne na ministerstve pracujeme. Malo by to mať nielen edukatívny, ale aj informačný charakter,“ povedal Gröhling. Ďalšie detaily nepovedal, o vývoji projektu bude podľa neho ministerstvo včas informovať.

Teleškola mala pomôcť pri vzdelávaní žiakov počas prvej vlny pandémie koronavírusu. Nakoniec však k jej zavedeniu nedošlo, podľa ministra bol dôvod nedostatok kreativity a financií. V tom čase rezort uprednostnil investície do letných škôl, podpory inkluzívneho vzdelávania a do žiakov zo sociálne vylúčených spoločenstiev.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR