Učitelia dostanú viac dát a voľných minút na online výučbu, ministerstvo predĺžilo ponuku

Foto: ilustračné, Getty images

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) učiteľom dáva možnosť navýšiť si hlasové a dátové služby do 30. júna 2021. Informoval o tom odbor komunikácie rezortu školstva. Dodal, že čísla sa zbierajú na rovnakej webstránke, kde školy vypĺňajú COVID školský semafor.

O aktiváciu hlasových a dátových služieb pre svojich učiteľov môžu riaditelia škôl požiadať po prihlásení sa svojim identifikátorom. Rezort poskytne neobmedzené volania a objem dát o veľkosti minimálne desiatich gigabajtov. Dáta môžu využiť učitelia základných a stredných škôl, ktorí učia online a nemajú inú možnosť internetového pripojenia.

Viac o téme: Koronavírus

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) priblížil, že túto službu ponúkli ako bonus aj na jeseň 2020, kedy im ju operátori poskytli bezplatne. „Aktuálne prebehlo obstarávanie a naši učitelia môžu túto službu využívať opäť, ak zabezpečujú online vzdelávanie a potrebujú internetové pripojenie,“ vysvetlil. Odbor komunikácie doplnil, že spôsob navýšenia dátových a hlasových služieb závisí od technických možností jednotlivých operátorov. Traja operátori automaticky navyšujú dáta a volania k aktuálnemu paušálu používateľa a jeden nahrádza paušál novým s výraznou zľavou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom