Univerzita Komenského čaká na finálnu verziu dohody od nájomcov, ktorým vypovedala nájom na internátoch

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave čaká na finálnu verziu dohody od právnych zástupcov nájomcov, ktorým minulý rok vypovedala nájomné zmluvy na internátoch.

Ako pre agentúru SITA potvrdil prevádzkovateľ viacerých podnikov s výpovednými zmluvami Andrej Pagáč, momentálne sú v štádiu pripomienkovania návrhov na riešenie.

Právni zástupcovia nájomcov predložili v januári návrh na kompromisné riešenia. Univerzita zmluvy vypovedala pre zlú platobnú disciplínu, no dotknutí nájomcovia nepovažovali tieto výpovede za platné.

Čakanie na finálnu verziu dohody

Pagáč pripomenul dohodu s UK, že až do uzavretia dohody nebudú situáciu jednostranne komentovať.

„Ale v zásade môžem povedať, že momentálne sme v štádiu pripomienkovania návrhov na riešenie,“ priblížil.

Dodal, že nový stav by mal reflektovať predovšetkým lepšie možnosti pre ubytovaných študentov. Dostupnejšie by malo byť aj športové vyžitie.

Hovorkyňa UK Lenka Miller potvrdila, že návrh na kompromisné riešenia od právnych zástupcov dostali.

„Nasledovali ďalšie rokovania, kde sme si vyjasnili niektoré návrhy. Momentálne čakáme na finálnu verziu dohody od právnych zástupcov,“ uviedla. Dodala, že akonáhle sa zhodnú na všetkých detailoch, budú informovať študentov aj médiá.

„Pre vedenie univerzity je dôležité, aby sa prípadné zmeny v našich partnerských vzťahoch čo najmenej dotkli študentov, a aby sme v internátnom meste zabezpečili dostatočné možnosti pre kultúrne aj športové vyžitie našich študentov,“ doplnila.

Všetky prevádzky okrem klubu ďalej fungujú

Miller poznamenala, že okrem klubu Unique, kde zmluvný vzťah skončil, všetky prevádzky fungujú.

„V najbližšej dobe spustíme anketu, aby sme zistili, či existuje dopyt po podniku tohto typu, alebo či využívanie týchto priestorov upravíme,“ prezradila.

Na stretnutí v decembri 2019 sa zástupcovia vedenia univerzity a nájomcov dohodli, že sa pokúsia dosiahnuť zmierlivé riešenie. Obe strany sa stretli v polovici januára a prerokovali návrhy predložené právnikmi dotknutých nájomcov.

Rektor Marek Števček ešte v decembri dal vedeniu internátov Vysokoškolského mesta Ľudovíta Štúra pokyn, aby obnovilo všetky dodávky energií a umožnilo daným subjektom plnú prevádzku. Išlo o fitnescentrá Hektor, Dyana a Kraton, čajovňu Aura a klub Musicat.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka MillerMarek Števček
Firmy a inštitúcie UK Univerzita Komenského v Bratislave