Žiakom v slovenských školách nezakážu používať mobily a tablety

Foto: ilustračné, Getty Images

BRATISLAVA 3. apríla (WebNoviny.sk) – Zákaz používať elektronické zariadenia, najmä mobilné telefóny či tablety, deťom a žiakom v školách počas vyučovania poslanci NR SR nepodporili.

S návrhom novely zákona o výchove a vzdelávaní (školský zákon) prišli poslanci za opozičné hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Poslanci chceli, aby zákaz neplatil absolútne, boli by dovolené výnimky uvedené priamo v návrhu zákona.

„Dôvodom na uzákonenie zákazu používania elektronických prostriedkov deťmi a žiakmi počas výchovy a vzdelávania v školách a školských zariadeniach je skutočnosť, že najmä mobilné telefóny doslova ovládli životy mnohých ľudí, z ktorých najrizikovejšou skupinou sú práve deti a žiaci. Mnohí z nich prepadli doslova nutkavému neustálemu kontrolovaniu obsahu mobilného telefónu alebo iných obdobných elektronických zariadení, napríklad tabletov alebo tzv. „smart hodiniek“, z čoho môžu vznikať rôzne závislosti,“ uviedli predkladatelia v dôvodovej správe k návrhu s tým, že takéto správanie možno badať na väčšine obyvateľstva nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti